Буває включаєш улюблену пісню і перед самим приспівом на шкірі різко виступають мурашки. Але чому так відбувається?

Дослідники з'ясували, що музика впливає на систему винагороди в мозку і призводить до викиду нейромедіатора, що відповідає за гарний настрій — дофаміну.

Зазвичай пік його викидів припадає на кульмінаційний момент у пісні. Так виходить, тому що людський мозок весь час намагається передбачити розвиток композиції. Чим довше кульмінація — тим сильніше кількість виробленого дофаміну.

Подібний ефект на людей надають секс, наркотичні речовини і азартні ігри.

Популярні новини зараз
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Якою буде максимальна пенсія у 2025 році: чи очікувати українцям на підвищення виплат Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Немає достовірних досліджень, чому в одних людей бувають мурашки, а інших ні. Однак деякі дослідники пов'язують їх появу з наявністю потужних центрів обробки емоцій у людей. Також вважається, що багато музикантів постійно відчувають це почуття.

Існує думка, підкріплене дослідженнями, що люди з "гусячою шкірою" володіють величезним творчим потенціалом і відрізняються високою креативністю.

Нагадаємо, нідерландські дослідники з Leiden University Medical Centre встановили причину постійних мігреней у чоловіків.

Всьому виною — висока концетрація жіночих статевих гормонів в крові у представників сильної статі.

Відомо, що рівень естрогену також впливає на розвиток мігрені у жінок. Дослідники вважають, що нове відкриття дозволить створити ліки від цього виснажливого неврологічного захворювання і дозволить по-новому поглянути на природу мігрені.

Як повідомляв портал "Знай.uа" група дослідників з Університету Нью-Мексико довела, що вживання марихуани пом'якшує симптоми цілого переліку захворювань. Слід зазначити, що дане дослідження ефективності канабісу на основі суб'єктивних оцінок пацієнтів у таких масштабах проводиться вперше.

Також Знай.uа" писав, що міжнародна група американських і японських дослідників заявила, що винайшла ліки від діабету першого типу. Дослідники вважають, що експериментальна методика применительна до людей і допоможе багатьом хворим, страждаючим від діабету першого типу.