Дефiцит вуглеводів в раціоні призводить до порушень в роботі шлунково-кишкового тракту.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДо таких висновків прийшли дослідники після того, як порівняли вплив двох різних дієт на склад мікробіома кишечника, пише Medical News Today.
Дослідники використовували фекальні зразки від донорів для відтворення бактеріальної середовища кишечника і додали поживні речовини спочатку із збалансованою "західної дієти", а потім з дієти без вуглеводів і білків, що складається виключно з жирів.
Потім вони застосували ряд передових технологій для вивчення та вимірювання складу метаболітів в результаті зміни поживних речовин.
Дослідження показало, що перехід від збалансованої дієти до дієти з високим змістом жирів збільшує популяцію бактерій, які метаболізують жирні кислоти.
У свою чергу, це зменшувало виробництво коротколанцюгових жирних кислот і антиоксидантів, які перешкоджають можливого пошкодження ДНК і процесам старіння, протидіє шкідливому впливу вільних радикалів.
Як стверджують дослідники, кишкові бактерії метаболізують вуглеводи і випускають коротколанцюгові жирні кислоти, які надають позитивний вплив на здоров'я. Наприклад, знижують ризик запалення і раку товстої кишки.
"Один з аспектів, полягає в тому, як макроэлементный склад дієти впливає на навколишнє середовище товстої кишки та кишкову мікробіоту, що мешкає в цій області", заявив професор Річард Аганс .
Нагадаємо, регулярне вживання жирної риби покращує здоров'я і роботу мозку майбутньої дитини.
Як повідомляв портал "Знай.uа", ось 7 причин полюбити риб'ячий жир.
Також "Знай.uа" писав для чого потрібен вітамін B12.