Вчені розробили додаток, який вміє передбачати суїцидальні настрої.

Зокрема, дослідники Університету штату Іллінойс вже тестують програму, яка використовує штучний інтелект для прогнозування епізодів депресії або аутоагресії, повідомляє журнал Medical Xpress.

У дослідженні Стенфордського університету взяли участь близько 200 підлітків, включаючи дітей, схильних до ризику депресії з-за знущань, сімейних обставин або інших життєвих стресів.

В рамках дослідження підлітки отримують експериментальне телефонне додаток, який три рази в день протягом двох тижнів проводить опитування з питаннями про їх настрої.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

Дослідники комбінують ці відповіді з пасивними даними зі смартфона, у тому числі з даними про те, наскільки активні або малорухливі діти, щоб визначити будь-які зміни, які можуть бути пов'язані з майбутньою депресією.

Використання смартфонів в якості детекторів психічних захворювань потребує інформованої згоди користувачів на установку програми, "і вони можуть відкликати дозвіл у будь-який час".

Якщо смартфони навчаться в точності передбачати настрої, то кінцевою метою їх використання для надання допомоги в режимі реального часу, можливо, за допомогою автоматичних текстових повідомлень і посилань на лінії допомоги або цифрових сповіщень для батьків, лікарів або служб швидкого реагування.

За словами розробників, їм ще належить вирішити технічні та етичні проблеми, включаючи питання конфіденційності та забезпечення того, щоб діти давали дозвіл на такий ретельний моніторинг.

В минулому році, після самогубства у прямому ефірі, Facebook навчив свої системи штучного інтелекту позначати певні слова чи фрази в онлайнових повідомленнях, які можуть вказувати на потенційний суїцид. Коментарі друзів, які виражають заклопотаність з приводу благополуччя користувача, є частиною цього рівняння.

Нагадаємо, колір ваших очей може відбитися на настрої в зимовий час.

Як повідомляв портал "Знай.uа" психологи Університету Індіани провели масштабне дослідження і встановили, що терапевтичні програми в інтернеті ефективно пригнічують депресію.

Також "Знай.uа" писав, що електростимуляція певної області мозку допомагає в лікуванні депресії.