Важкі психологічні переживання підвищують ризик розвитку слабоумства.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДо такого висновку прийшли дослідники з Копенгагенського університету у співпраці з Датським центром досліджень проблем слабоумства, повідомляє
Психологічний стрес — стан емоційних страждань, іноді супроводжується соматичними симптомами.
Соматична стресова відповідь включає серцево-судинні зміни і надмірну вироблення кортизолу протягом тривалого періоду часу.
"По кожному додатковому симптому важкого переживання ми виявили, що ризик недоумства збільшився на 2 %. Учасники, які повідомили про 5-9 симптомах, мали на 25 % більший ризик недоумства, ніж учасники, які не мали симптомів, а учасники, які повідомили про 10-17 симптомах, мали на 40 % більший ризик недоумства", — пояснила один з дослідників Сабріна Ісламоска (Sabrina Islamoska).
Дослідники використовували дані опитування 6807 учасників дослідження серця в Копенгагені, які відповіли на запитання про психлогическом стресі у 1991-1994 роках.
На момент проведення обстеження середній вік учасників становив 60 років. За учасниками спостерігали до кінця 2016 року.
"Наше дослідження показує, що ми можемо піти далі профілактики недоумства шляхом усунення психологічних чинників ризику розвитку слабоумства", — резюмує професор Исламоска.
Як повідомляв портал "Знай.uа", люди, які страждають від захворювань легень мають підвищений ризик розвитку слабоумства.
Також "Знай.uа" писав, дослідники з Університету Дьюка в Дареме запропонували новий спосіб діагностики хвороби Альцгеймера.