Дослідники з Університетського коледжу Лондона відкрили нові факти про те, як формувався колір кожи.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЇх наукова робота, опублікована в журналі
Слід зазначити, що корінні американці генетично тісно пов'язані з вихідцями зі Східної Азії — перших "американців", які мігрували близько 20 000 років тому зі Східного Сибіру до Північної Америки. В результаті чого у індіанців схожий генетичний набір з азіатами.
У рамках дослідження вчені виявили п'ять нових взаємопов'язаних генів, що впливають на колір шкіри, очей і волосся. Мова йде про гені MFSD12 — унікальну для жителів Східної Азії і корінних американців, який впливає на вироблення та зберігання меланіну в шкірі. Чим темніше шкіра, тим більше меланіну. Він допомагає запобігти пошкодження нашої ДНК ультрафіолетовим світлом і тим самим захистити її від раку.
Цікаво, що цей ген також з'явився в дослідженні кольору шкіри у африканців, але його варіанти повністю відрізнялися.
На додаток до зміни тону шкіри вчені також відзначили значні відмінності в кольорі очей серед латиноамериканців.
"Як і колір шкіри, ранні дослідження в області кольору очей були орієнтовані на Європу і в основному були зосереджені на відмінності між блакитними і карими очима. Але ми показали, що колір очей - це широкий континуум, і, вивчивши більш тонкі варіації від коричневого до чорного, ми виявили два нових гена, пов'язаних з ним", — говорить доктор Ануд Сохайл з Кембриджського університету.
Нагадаємо, уролітин А, що міститься в гранаті, зменшує запальні процеси кишечника.
Як повідомляв портал "Знай.uа", мікроскопічні пластикові частинки можуть зустрічатися в наших фекаліях.
Також "Знай.uа" писав, що вживання харчових волокон дозволяє зменшити ймовірність розвитку запальних процесів в організмі.