Жінки з синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ) не можуть завагітніти тривалий час.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗахворювання провокує порушення в роботі гормонів, що призводить до нерегулярних або рідкісним менструальних циклів, з-за чого овуляція не відбувається, повідомляє
В організмі середньостатистичної жінки у віці близько 30 років містяться фолікули, в яких дозрівають яйцеклітини під час менструального циклу.
Але у жінок з СПКЯ ці фолікули не дозрівають, а овуляція не відбувається. Замість цього вони накопичуються, з-за чого жінки мають не менше дюжини яєчників. Без овуляції в свою чергу не настає зачаття.
Так можна забереметь?
Так, хоча доведеться постаратися. Експерти рекомендують вдатися до дієти, фізичних вправ і ліків.
Жінкам необхідно регулювати овуляцію, і в багатьох випадках це можна зробити за допомогою дієти і фізичних вправ, пояснює доктор Фіно.
Оскільки симптоми СПКЯ включають в себе збільшення ваги і труднощі з втратою зайвих кілограмів, збалансоване харчування, в якому основна увага приділяється білку, жирного олії, авокадо і горіховим овочів, а також цілісного зерна, може бути ефективним способом лікування цього захворювання.
За словами доктора Фіно, тренування середньої інтенсивності повинні тривати близько 30 хвилин три-п'ять разів на тиждень, але будьте обережні, щоб не перестаратися.
Якщо зміна ваших звичок у харчуванні та фізичних вправах не увінчалося успіхом, лікар може порадити ліки: кломіфен та летрозол.
Кломіфен приймають протягом п'яти днів, пояснює доктор Фіно, а летрозол — протягом тривалого часу.
Але найголовніша порада — не відкладайте вагітність. Тобто, якщо ви готові завести дітей, не чекайте, каже доктор Фіно. Чим старше стає жінка, тим важче зачати дитину, незалежно від того, чи є у неї полікістоз.
Нагадаємо, яка дієта допоможе при поликистозе яєчників.
Як повідомляв портал "Знай.uа", існує п'ять найпоширеніших жіночих хвороб.
Також "Знай.uа" писав все, що потрібно знати про поликистозе яєчників.