Популярний в Україні дитячий лікар Євген Комаровський відомий також як телеведучий програми "Школа доктора Комаровського". Крім того, медик ще й активний користувач соцмереж, де також дає корисні поради батькам стосовно дітей. Наприклад, на своїй сторінці в Instagram лікар часто відповідає на питання користувачів, які стосуються дітей. У новому випуску своєї рубрики доктор Комаровський розповів про вживання ехінацеї для зміцнення імунітету.

Запитання. Доброго Дня, Євген Олегович! Моїй дитині 1 рік і 1 місяць, всією родиною намагаємося дотримуватися Ваших порад для зміцнення імунітету. Але зараз нас цікавить таке питання: чи можна давати дитині препарат ехінацеї (у формі крапель, дозволений для дітей з 6 місяців), особливо в період широкого поширення ГРВІ та грипу? Спасибі!

View this post on Instagram

Вопрос: ⠀ Здравствуйте, Евгений Олегович! Моему ребёнку 1 год и 1 месяц, всей семьёй стараемся следовать всем Вашим советам для укрепления иммунитета. Но сейчас нас интересует такой вопрос: можно ли давать ребёнку препарат эхинацеи (в форме капель, разрешённый для детей с 6 месяцев), особенно в период широкого распространения ОРВИ и гриппа? Спасибо! ⠀ Ответ: ⠀ Если вы внимательно еще раз изучите мои советы по укреплению иммунитета, то вы наверняка поймете, что укрепить иммунитет никакими лекарствами нельзя. Еще раз, большими буквами: ЛЕКАРСТВ ДЛЯ УКРЕПЛЕНИЯ ИММУНИТЕТА НЕ СУЩЕСТВУЕТ. Все «лекарства для укрепления иммунитета» — это прежде всего бизнес для производителей и реализаторов этих средств и психотерапия родителей. Иммунитет укрепляется здоровым образом жизни, физическими нагрузками, правильным питанием и ограничением количества времени, которое ребенок проводит рядом с гаджетами — смартфоном, компьютером и телевизором. Соответственно, увеличением времени активных игр, ненасильственного кормления, совместных путешествий и прочих действий вместе с родителями на свежем воздухе. ⠀ Теперь конкретно ответ на ваш вопрос. Коль скоро препарат, о котором вы спрашиваете, разрешен к применению с 6 месяцев, то, конечно, ребенку давать его можно. Но, как вы уже, наверное, поняли, не нужно, я этого рекомендовать не буду. Препарат эхинацеи, как и многие другие аналогичные, специально придуман для того, чтобы ленивые взрослые успокоили свою совесть тем, что, мол, мы все сделали для укрепления иммунитета нашего ребенка. Отправить папу в аптеку за лекарством и давать потом его три раза в день по сколько-то капель, конечно, проще, чем много гулять, проводить закаливание и поддерживать оптимальные параметры температуры и влажности воздуха в помещении, где находится ребенок. ⠀ Уверен, что вы сделаете правильные выводы. ⠀ #докторкомаровский #вопросответ #вопросЕОК #эхинацея #иммунитет #безопасность #дети

A post shared by Доктор Комаровский (@doctor_komarovskiy) on

Популярні новини зараз

Пенсія за віком: які зміни у системах виплат чекають на українців наступного року

Лікар Заворотнюк стривожив правдою про стан "Моєї прекрасної няні": "Залишилося всього...."

"Юру більше не побачимо": Шатунова з "Ласкового мая" похоронили, з'явилися фото з кладовища

Українці масово тікають з Польщі: часу залишилося мало, країна на межі

Показати ще

Відповідь. Якщо ви уважно ще раз прочитайте мої поради по зміцненню імунітету, то ви напевно зрозумієте, що зміцнити імунітет ніякими ліками не можна. Ще раз, великими літерами: ЛІКІВ ДЛЯ ЗМІЦНЕННЯ ІМУНІТЕТУ НЕ ІСНУЄ. Всі «ліки для зміцнення імунітету» — це насамперед бізнес для виробників і реалізаторів цих засобів і психотерапія батьків. Імунітет зміцнюється здоровим способом життя, фізичними навантаженнями, правильним харчуванням і обмеженням кількості часу, який дитина проводить поруч з гаджетами — смартфоном, комп'ютером і телевізором. Відповідно, збільшенням часу активних ігор, ненасильницького годування, спільних подорожей та інших дій разом з батьками на свіжому повітрі.

Тепер конкретно відповідь на ваше запитання. Коль скоро препарат, про який ви питаєте, дозволений до застосування з 6 місяців, то, звичайно, дитині давати його можна. Але, як ви вже, напевно, зрозуміли, не треба, я цього рекомендувати не буду. Препарат ехінацеї, як і багато інші аналогічні, спеціально придуманий для того, щоб ледачі дорослі заспокоїли свою совість тим, що, мовляв, ми все зробили для зміцнення нашого імунітету дитини. Відправити тата в аптеку за ліками і давати потім його три рази в день по скільки крапель, звичайно, простіше, ніж багато гуляти, проводити загартовування і підтримувати оптимальні параметри температури та вологості повітря у приміщенні, де знаходиться дитина. Впевнений, що ви зробите правильні висновки", - написав доктор.

Нагадаємо, Комаровський пояснив українцям, як діти повинні носити шарфики.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Комаровський розповів, чому проголосує за Зеленського.

Також портал "Знай.uа" писав, що Комаровський навчив матусь міряти температуру.