Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Турчинов повідомив про необхідність якомога швидше відновити українське виробництво станцій радіотехнічної розвідки "Кольчуга", і модернізованих універсальних станцій контролю радіоелектронної і цільової обстановки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомили в прес-службі РНБО.
Секретар Ради безпеки заявив про це в ході відвідування державного підприємства "Радіовимірювач", що знаходить в структурі державного концерну "Укроборонпром". За його словами, Росія на окупованих територіях активно застосовує проти України потужні системи радіотехнічної розвідки і радіоелектронної боротьби.
"Тому забезпечення ЗСУ, Головного управління розвідки та інших військових формувань сучасними радіоелектронними засобами дозволить ефективно протидіяти російської військової агресії", - зазначив він.
У той же час Турчинов констатував, що зараз радіоелектронна захист військ і об'єктів від ураження системами високоточної зброї ведеться недостатньо ефективно, як і захист радіоелектронних засобів управління армії від нових розробок ворога.
"Однією з першочергових завдань є відновлення в стислі терміни виробництва на евакуйованому з Донецька в Запорізьку області ВАТ" Топаз "сучасних комплексів дальньої радіотехнічної розвідки" Кольчуга КЕ ", а також виробництва на київських підприємствах універсальних станцій контролю радіоелектронної і цільової обстановки нового покоління розробки НДІ" Квант-радіолокація ", - йдеться в повідомленні.
Читайте також: Чим багаті, тим і раді: яку зброю експортує Україна
Турчинов зазначив, що необхідно створити широкий спектр сучасних радіоелектронних систем як на підприємствах "Укроборонпрому", так і в недержавному секторі. За його словами, цей пріоритет повинен бути відображений в новому Державному оборонне замовлення.
За словами Юрія Рябкина, директора донецької державної акціонерної холдингової компанією (ДАХК) "Топаз", в 2007 році на території України не було жодного працездатного комплексу "Кольчуга", розробленого і випускався в СРСР в 1980-і роки.