За висновками експертів, вибори до Київради не обіцяють жителям столиці ніяких змін. За їхніми словами, за "спинами" героїв АТО, активістів Майдану і відомих громадських діячів, партії тягнуть до міської ради екс-чиновників, колишніх "регіоналів" і членів команди Леоніда Черновецького.

Винятком, мабуть, є лише "Самопоміч" та "Рух за реформи". І якщо з "Самопоміч", за даними ЗМІ, Віталію Кличку вдалося домовитися про "ненапад", то з Сергієм Думчевим і його партією "договірняк" у влади не пройшов. Хоча, на думку політологів, незважаючи на зростаючий рейтинг партії "Рух за реформи", їй навряд чи вдасться кардинально змінити розклад сил у Київраді. Навіть якщо Думчев і його команда не "потонуть" в тому бруді, який на них виливають чорні піарники і продажні журналісти, вони опиняться в меншості, стверджують експерти. Але повернемося до партій та їхніх кандидатів ...

Пятерочка

За даними останніх соціологічних досліджень, до Київради проходять п'ять політичних сил. Поряд з БПП своїх депутатів проводять "Батьківщина", "Рух за реформи", "Самопоміч" та "Єдність". Також мають шанси потрапити до міської ради столиці "Свобода" і Радикальна партія Олега Ляшка. Всі інші партії, не подолають 5% бар'єр.

Задовго до виборів експерти стверджували, що багато колишні представники Партії регіонів і "молодої команди" Черновецького знову пройдуть в Київраду сховавшись у списках партій. Хоча за новим законом вибори повинні проходити за відкритими партійними списками, в Києві це вимогу виконали, по суті, лише "Рух за реформи" і "Самопоміч". Решта політичних сил, що бажають провести своїх кандидатів до Київради, сховали їх або на сайтах регіональних центрів, як БПП "Солідарність-УДАР", або у стрічці новин, як УКРОП. Але, незважаючи на виверти політтехнологів, все ж постараємося розібратися, хто є хто.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Показати ще

БПП "Солідарність-УДАР"

За прогнозами соціологів, найбільш рейтинговою партією в Києві сьогодні є БПП. А політологи вважають, що у всеукраїнському масштабі після виборів через партію влади в свої крісла зможуть повернутися до 50% колишніх "регіоналів". І Київ не виняток. З єдиною обмовкою, що під прапорами президентської політичної сили, крім екс- "регіоналів", також йдуть представники "молодої команди" екс-мера столиці Черновецького.

Читайте також: Рейтинг Кличка і Порошенко серед киян валиться, підтримка "РУХ ЗА РЕФОРМИ" зростає - політолог

Це й не дивно, адже в Центральну раду партії входить колишній "регіонал" Владислав Атрошенко, а пост голови Печерської райдержадміністрації займає екс- член Партії регіонів Сергій Мартинчук. Генеральним директором комунального підприємства "Київзеленбуд" є Сергій Симонов - людина Леоніда Черновецького. А перший заступник Кличко - забудовник, президент групи компаній "К.А.Н. Девелопмент " Ігор Ніконов, якого вважають бізнес-партнером Черновецького. Саме ці люди де-факто керують містом, відзначають експерти, і намагаються завести через БПП в Київраду своїх помічників і підлеглих.

Хоча для виду партії влади довелося трошки почистити свої ряди - з нинішніх 78 провладних депутатів Київради до списку кандидатів потрапили всього 48. Наприклад, не увійшли до виборчого списку одіозні забудовники Максим Микитась і Сергій Котвицький. Кажуть, що така була установка особисто президента. У той же час це не заважає їм активно просувати своїх людей в округах.

Ідуть по списках БПП і колишні помічники Алли Шлапак: нинішній керівник Голосіївського райздрава Олена Довгань, пенсіонерка Олена Юранская і депутат Михайло Терентьєв. А також Анастасія Зернова, далека родичка Шлапак. До речі, з людьми Черновецького, а саме з Олесем Довгим, пов'язують ще кількох кандидатів від партії влади.

Так що від БПП балотуються всі ті ж знайомі обличчя, які грабували наше місто останні кілька років.

"Батьківщина"

Хоч відомих екс- "регіоналів" "Батьківщина" до Київради не веде, проте в її списках виявилися трохи менш відомі, але не менш цікаві персонажі. Наприклад, Олександр Поживанов, син утікача екс-голови Держрезерву Михайла Поживанова, який вже давно живе в Австрії. Або Денис Москаль, що став в 2008 році депутатом Київради за партійним списком Блоку Юлії Тимошенко, а в 2010-му влаштував рейдерське захоплення фракції у Київраді. Також він встиг відзначитися в рейдерстві, а його бізнес, за даними ЗМІ, пов'язаний з відомим забудовником і олігархом Василем Хмельницьким, що підтримував свого часу команду Леоніда Черновецького. Іншим діловим партнером Москаля, за даними журналістів, є Андрій Кравець, колишній заступник глави президентської адміністрації Віктора Януковича.

Ще один неоднозначний персонаж з "Батьківщини" - Руслан Секела. Він був помічений в політичних проектах "Народний Рух за єдність" (Бойко), Всеукраїнський рух "Вперед!" Наталії Королевської та інших. На минулих виборах в Київраду Секела балотувався до міськради столиці від політичної партії УДАР, але не пройшов.

Читайте також: Клічко ніколи не увійде до числа кращих градоначальників - Сергій Думчев, "РУХ ЗА РЕФОРМИ"

Також від "Батьківщини" в Київраду зібралася Максим Гольдфарб, який працював у прокуратурі Донецької області, а після приходу до влади Януковича отримав крісло голови Деснянської прокуратури Києва. У 2013 році Гольдфарб був директором Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України.

"Рух за реформи"

Ця партія, що стала відкриттям нинішньої передвиборної кампанії в столиці, за даними соціологів, впевнено проходить 5% бар'єр. І незважаючи на весь бруд, вилитий на дану політсилу та її кандидатів, достовірних фактів співпраці Думчева і його команди з "регіоналами" ніхто знайти так і не зміг. Та й в кумівстві і протягуванні екс-чиновників "Рух за реформи" дорікнути язик не повертається. Напевно, цим дана політична сила і підкуповує киян.

"Самопоміч"

Партія "Самопоміч" заздалегідь постаралася відсіяти корупціонерів і екс-чиновників. "Якщо не дай Бог серед них (кандидатів. - Ред.) є перевертні, які пов'язані з корупцією чи корупціонерами, дайте нам знати якомога швидше", - йшлося в рекламному ролику партії. Але навіть такі нововведення не врятували її від скандалів. За даними ЗМІ, на київських виборах партія "Самопоміч" пішла на "договірняк" з БПП, виставивши на вибори мера явно непрохідного Гусовського і пообіцявши підтримку Кличко в дерибані Києва.

Є у цієї політичної сили проблеми і з кандидатами. Наприклад, у "Фейсбуці" набирає обертів скандал з власником бару "Плітки", переселенцем з Донецька, який відмовляється обслуговувати україномовних клієнтів.

"Єдність"

Замикає п'ятірку політичних сил, що проходять, за даними соціологів, у Київраду, "Єдність". ЗМІ стверджують, що Олександр Омельченко і його партія на цих виборах є проектом Віталія Кличка. А політологи відзначають, що навіть уявити собі не могли більш скандального списку, ніж у БПП, але Омельченко їх здивував. Чого тільки варті Олександр Бродський і зять Віктора Пилипишина Костянтин Яловий з його батьком Володимиром - екс-заступником голови КМДА і екс-секретарем Київради.

"Молода команда" Черновецького представлена ​​в списку "Єдності" екс-заступником Черновецького Аллою Шлапак і двома депутатами Київради Сергієм Кримчак і Віталієм Павликом. Також слід звернути увагу на Олександра Лойфенфельда, який при Черновецькому був депутатом Київради від ГАК.

Йде в депутати з Омельченком і Юрій Курінний, в березні 2013 року призначений Віктором Януковичем на посаду голови Голосіївської районної у Києві державної адміністрації та звільнений після перемоги євромайдан.

Другий ешелон

За даними соцдосліджень, мають усі шанси потрапити до Київради ще дві партії: "Свобода" і Радикальна партія Олега Ляшка. "Свобода" хоч і не помічена в зв'язках з колишніми "регіоналами" і екс-чиновниками, сховала список своїх кандидатів за сімома замками. Останнім часом партія має в Києві свій стабільний електорат, але крім популістських гасел і дебошу, на жаль, поки київським виборцю запропонувати нічого не може.

Читайте також: Сергій Думчев, лідер партії "РУХ ЗА РЕФОРМИ": комунальне пекло і "благі" наміри Кабміну

Що стосується Радикальної партії Олега Ляшка, як і у випадку зі "Свободою", її список кандидатів днем ​​з вогнем не знайдеш. А з програмою розвитку Києва у Ляшка взагалі, схоже, навіть не морочилися, обмежившись стандартними гаслами і "вилами".
У всіх інших політичних сил практично немає шансів потрапити до Київради. Але навіть явно непрохідні партії обманюють виборців.

Наприклад, партія "ДемАльянс", яка позиціонує себе як "партія Фейсбуку" і ревного борця з корупцією, минулим режимом і олігархами, виставила кандидатом на одному з округів у Києві якусь Сагайдак Тетяну Віталіївну. Те, що кандидат лише п'ять років, як переїхала до столиці, і її сторінка в ФБ, м'яко кажучи, аморфна, це ще півбіди. Куди цікавішим виявилося місце роботи Сагайдак. З 2013 року вона працює "провідним спеціалістом відділу фінансового контролінгу ПрАТ" Смарт-Холдинг ". Того самого "Смарт-Холдингу", який належить "регіоналу" Вадиму Новінському, другові Ахметова. Така ось боротьба з олігархами від "ДемАльянсу".

Так що закон про відкриті списки ще не панацея від партійних скелетів, що ховаються за спинами своїх лідерів.

На закінчення

Експерти зазначають: екс- "регіоналів" і представників команди Черновецького на виборах до Київради стільки, що шансів на зміни на краще в столиці практично немає. Адже їх основне завдання - збереження корупційних схем та подальший дерибан. А в ситуації, коли "Самопоміч" пішла на "договірняк" з Кличком, "Рух за реформи" залишається, по суті, єдиною силою, здатною якщо не зупинити, то хоча б стримати розграбування міста та його мешканців.