Претендентка на пост глави Центрального розвідувального управління (ЦРУ) США Джина Хаспел 15 років працювала в Росії під прикриттям.

Це стало публічно відомо напередодні, коли вона дві години відповідала на запитання сенаторів, передає ВВС.

Її перше тривале відрядження в якості офіцера ЦРУ - Африка, де її оточення складалося в основному з чоловіків, які звикли віддавати накази і домінувати. Хаспел вистояла і відразу ж після африканської відрядження вирушила в 15-річну відрядження до Росії.

Відзначається, що її відрядження збіглася з початком перебудови, горбачовською ерою, розпадом СРСР і закінченням "холодної війни".

У Баку вона керувала місцевою резидентурою ЦРУ, була залучена в успішну операцію по затриманню двох осіб, обвинувачених в нападах на американські посольства в Кенії і Танзанії в 1998 році.

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Нова війна, тепер космічна: астрономи розповіли, як НЛО прилетять боротися за воду Головне за 24 квітня: бунт українців у Польщі, трагедія Каті Репяхової, важливий день та різке підвищення цін "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі
Показати ще

У 2001 році вона попросила про переведення з Росії в контртерористичний центр ЦРУ і вийшла на роботу в один з найчорніших днів в історії США - 11 вересня 2001 року. Співробітників Ленглі - штаб-квартири відомства - евакуювали в силу високої ймовірності терористичної загрози, залишивши в будинку тільки кілька груп. В одній з них була Хаспел.

Журналісти звертають увагу на те, що біографія Хаспел досі ретельно цензурувана і підчищена не тільки для широкої громадськості, а й для членів сенату, що володіють найвищим рівнем доступу до секретної інформації. До теперішнього часу про її перебування на території Радянського Союзу, а потім Азербайджану і Росії, широкому загалу було невідомо.

"Таким чином, в розпал напруженості в російсько-американських відносинах на посаду глави ЦРУ може прийти жорсткий і який знає правила політичного істеблішменту Вашингтона шпигун", - сказано в статті.

У той же час, під час спілкування з сенаторами Хаспел заявила, що не допустить катувань при допитах співробітниками ЦРУ навіть якщо цього попросить Дональд Трамп.

Я не дозволю ЦРУ займатися діяльністю, яку вважаю аморальним - навіть якщо це технічно законно ", - сказала вона.

Для схвалення на пост директора ЦРУ Хаспел потрібно 51 голос з 100. Навіть в разі відмови в підтримці з боку всіх демократів -нинешнего республіканської більшості повинно вистачити.

Джина Хаспел стала першою жінкою-керівником за 71 рік існування ЦРУ.

Вона - кадровий співробітник відомства з більш ніж 30-річним стажем. Гаспел працює в ЦРУ з 1985 року, має великий досвід роботи за кордоном. Займала посади заступника директора служби зовнішньої розвідки та антитерористичного центру.

Нагадаємо, вперше в історії Сполучених Штатів Америки ЦРУ очолить жінка. Про це стало відомо з Твіттера президента США Дональда Трампа. Він написав про те, що призначив главою заступника директора Центрального розвідувального управління Джину Хаспел і підкреслив, що вона -перша жінка на цій посаді. Колишній директор ЦРУ Майк Помпео зайняв місце нового Держсекретаря США замість звільненого Рекса Тіллерсона.

Як повідомляв портал "Знай.uа", президент США, коментуючи звільнення держсекретаря Рекса Тіллерсона, підкреслив, що вони "насправді не думали однаково". Причиною звільнення президентом Дональдом Трампом держсекретаря Рекса Тіллерсона могло стати створення нової команди парламентерів з ядерної проблеми Північної Кореї. Трамп і Тіллерсон розійшлися в способах вирішення північнокорейської проблеми і декількох інших важливих геополітичних питань, включаючи ядерну угоду з Іраном.