Республіка Молдова офіційно передала Україні право на головування в Організації за демократію та економічний розвиток (ГУАМ).
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа даними Міністерства закордонних справ та європейської інтеграції Молдови, рішення ухвалили під час засідання зовнішньополітичних відомств країн ГУАМ, що відбулося на полях засідання Міністерської ради ОБСЄ у Мілані.
"Переконаний, що традиція, яка існує в рамках ГУАМ, працювати на основі консенсусу дасть змогу державам-членам Організації продовжити плідну та взаємовигідну співпрацю, як на регіональному, так і на міжнародному рівні", - прокоментував керівник МЗС Молдови Тудор Ульяновський.
Крім того, міністр побажав успіху своїм українським колегам, висловив сподівання, що "організація продовжить курс на поглиблення економічного та гуманітарного співробітництва на користь народів цих держав".
Організація за демократію та економічний розвиток ГУАМ — регіональне об'єднання чотирьох держав: Грузії, України, Азербайджанської Республіки та Республіки Молдова. В основі утворення цієї форми співпраці лежить єдність позицій країн із подібними політичними й економічними зовнішніми орієнтаціями.
Організація створена в 1997 для протистояння впливу Росії в регіоні й отримала підтримку США.
У 1999 організація була перейменована у ГУУАМ завдяки вступу Республіки Узбекистан до неї, яка, однак, вийшла з організації 5 травня 2005, викликавши повернення початкової назви. Штаб-квартира розташована у Києві на Майдані Незалежності.
Важливим напрямком співпраці в межах ГУАМ є проблеми безпеки й стабільності в регіоні. Співпраця делегацій країн ГУАМ в рамках міжнародних організацій, в першу чергу ООН та ОБСЄ, втілюється на постійній основі, що включає постійні консультації з метою обговорення тих чи інших питань, які виникають під час роботи та торкаються інтересів країн ГУАМ, та вироблення спільних позицій. Започатковано механізм головування національних делегацій країн ГУАМ у рамках міжнародних організацій.
Зміцнення і поглиблення цієї форми співпраці країн ГУАМ допомагає ефективнішому узгодженню окремих позицій та зусиль країн об'єднання, втілення їхніх державних інтересів у діяльності міжнародних організацій.
Дивіться: Україна очолила організацію ГУАМ
Нагадаємо, українському флоту дозволили відкривати вогонь на ураження. Як повідомляв "Знай.ua", ВР ухвалила законопроект про припинення Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Російською Федерацією. Також "Знай.ua" писав, Лукашенко вступив в суперечку з Путіним у прямому ефірі.