Кирило Говорун знаний богослов, науковець, професор університету Лойола-Мерімаунт у Лос-Анджелесі, священнослужитель УПЦ МП поділився думками у інтерв’ю із LB.ua, одразу після проведення Собору Помісної церкви.

Важливо було по "гарячих слідах" проаналізувати історичну подію; нові реалії, нею сформовані, розставити крапки над "і". Примітно, що до оцінок отця Кирила дослухаються як в Україні, так і далеко за її межами, оскільки сам він є фігурою глобального масштабу.

"Це історична подія, яка дала поштовх, поклала початок нової церкви. Я б назвав це початком початку. З одного боку, ця подія стала завершенням процесу, який розпочався у 1917-му році, з зародження українського автокефального руху. Але під цим періодом підведено риску і покладено початок нового", - резюмує Говорун.

За його словами, стартові умови для цього процесу не є дуже позитивними. Вони могли бути такими якби українські церкви, насамперед, Київський патріархат, чітко дотримувалися засад соборності. Світською мовою – демократичних процедур. Зокрема тих, що передбачають повагу до вибору учасників Собору.

Популярні новини зараз
"ПриватБанк" почне знімати до 225 гривень щомісяця із клієнтів: кого торкнеться з 1 червня Місячний запас продуктів: українцям роздають нову гуманітарну допомогу, хто може отримати Де категорично не можна використовувати золу на городі? Як правильно сипати її, щоб не нашкодити Нафтогаз зробив важливу заяву перед оплатою комуналки українцями: зверніть увагу на квитанції
Показати ще

Навіть якщо Помісна церква без проблем отримає Томос 6 січня, Константинополь все одне залишає за собою право – за певних умов – його переглянути, причому в будь-який час. Цей факт підтвердив Кирило Говорун. Тому що з самого початку було зазначено, що Статут і Томос – це один пакет документів. І якщо в цьому пакеті один документ змінюється, то відповідно може змінитись і інший документ.

Нагадаємо, Епіфаній зізнався, що зроблять з храмами УПЦ МП: без насильства. На території України не будуть захоплювати храми, які належать Московському патріархату.

Як повідомляв "Знай.ua", Епіфаній вперше відслужив у Києві: Томос близько. У Михайлівському соборі зібралося близько 200 осіб. Обстановка спокійна.

"Знай.ua" писав, жителі Донбасу сказали, що думають про Православну церкву України: Христос - єдиний. Деякі проукраїнськи налаштовані жителі тимчасово окупованого Луганська підтримали створення єдиної помісної церкви в Україні.