Кандидат у президенти і шоумен Володимир Зеленський відзначився тим, що всього за кілька тижнів рейтинги коміка випередили конкурентів з суттєвим відривом. Зеленський не розсипається в передвиборних обіцянках і рідко розповідає про те, якою бачить Україну, коли стане президентом. Однак журналістам видання ВВС вдалося поспілкуватися із Зеленським і дізнатися ключові моменти в його передбачуваному президентстві.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Про Коломойського
"У нас бізнес-стосунки, ми телевізійні партнери… Я абсолютно незалежна людина, ще не народився той, хто буде мною керувати", - наполягав пан Зеленський в інтерв'ю Дмитрові Гордону наприкінці минулого року.
Згодом у інтерв'ю ВВС Володимир Зеленський запевнив, що він "не іграшка в руках Коломойського".
Про Донбас
"Наша мета - зберегти людей. Тому будь-який варіант "ми туди підемо армією" я відкидаю одразу", - заявив Зеленський. На його думку, про мир на Донбасі доведеться домовитися.
"Я хоч з чортом лисим готовий домовлятись, щоб тільки не померла ні одна людина. Треба зробити перший крок - припинити стрілянину і розвивати свою країну", - вважає пан Зеленський.
НАТО і ЄС
"Рух України до НАТО та інших безпекових об'єднань - запорука нашої безпеки", - написано у програмі Зеленського.
Цей рух ще має підтвердити референдум.
Жодного слова про вступ до ЄС у програмі кандидата немає.
Влада, вибори й постійні референдуми
Зеленский обещает, что не будет баллотироваться на второй срок и заявляет, что все равно будет выходить на сцену со студией «Квартал 95», если ему это предложат
Для розвитку регіонів Зеленський хоче перенести органи влади з Києва. Які саме і куди - не уточнює.
"Влада повинна бачити проблеми на місцях, а не з вікон своїх київських кабінетів", - вважає Зеленський.
Володимир Зеленський хоче, щоб вибори до парламенту та місцевих рад відбувались за відкритими списками.
В одному з перших законопроектів він хоче визначити, щоб основні завдання для влади формували громадяни через референдуми.
Пан Зеленський шкодує, що з 1991 року в країні не було референдумів, на яких "народ би щось вирішував". Можливо, референдум щодо змін до Конституції 2000 року кандидат у президенти таким не вважає.
Голосування на виборах та референдумах пан Зеленський обіцяє організовувати в інтернеті.
"Я схиблений на референдумах, це мій пунктик, це дуже подобається", - пояснював пан Зеленський.
Йому подобається, як це працює в Швейцарії і як часто їх там проводять.
Прем'єр і команда
В інтерв'ю ЗМІ Володимир Зеленський повторював, що вважає правильним збереження посади президента й не хоче переходу до парламентської моделі.
На питання, чи погодився б він на прем'єра Юлію Тимошенко, Зеленський відповів негативно. Він вважає, що після перемоги на президентських виборах його команда виграє і парламентські.
В інтерв'ю Гордону кандидат не відповів прямо на питання про керівника уряду, а почувши прізвище колеги по студії Євгена Кошового, сказав, що той не буде прем'єр-міністром.
Володимир Зеленський казав, що тільки формує свою команду для найвищих
Один з критерії відбору, який Зеленський озвучив, - на керівних посадах мають бути громадяни України. Іноземці можуть бути тільки радниками.
Володимир Зеленський каже, що дуже довіряє дружині й радиться з нею для ухвалення найважливіших рішень. Буде так робити і на посаді президента.
Економіка, гроші МВФ і приватизація
"Я так вважаю: дають транш - треба брати. Все в скарбничку", - відповів Зеленський на питання про співпрацю з МВФ.
Він визнає, що умови отримання грошей жорсткі, але можна попросити менші відсотки.
А той, хто домовлявся про нинішні відсотки, має компенсувати різницю, щоб не сісти до в'язниці.
У нещодавніх інтерв'ю журналістам Зеленський говорив про економіку без деталей. А от в його програмі з'явилась ініціатива замінити податок на прибуток податком на виведений капітал.
У вересні 2016 року Зеленський жартував, що отримання Україною міжнародних кредитів схоже на поведінку повії. Це викликало справжній скандал
Також Зеленський виступає за формування ринку землі й обіцяє, що СБУ не буде більше займатись економічними злочинами.
У сфері ЖКГ кандидат обіцяє монетизацію пільг та субсидій, а на транспорті його завданням буде відновлення аеропортів та усунення монополізму.
Ігоря Коломойського та його компанію МАУ експерти часто називали одним з монополістів на авіаційному ринку України.
Загалом же Зеленський підтримує велику приватизацію.
"У нас багато землі, купа заводів недобитих, які в жахливому стані, давайте людям дамо, хай працюють. Хто нас захопить, якщо тут будуть представники арабського світу, Китаю, Америки", - розповідав пан Зеленський.
Мова і томос
"В 10-й статті Конституції сказано: державна мова - українська. Всі знають українську, на Сході не знають - вивчать. Там на суржику розмовляють, але не будемо ж його узаконювати", - прокоментував Зеленський ставлення до мовного питання.
Його позиція - українська є державною, а розмовляти можна, як забажаєш.А щодо томосу та автокефалії української церкви він висловлювався так: "Все, що ми отримуємо своє в Україні - вже добре. Не віддаємо - і прекрасно".