22 лютого 2014 року екс-прем'єр, а тепер кандидат у президенти від "Батьківщини" Юлія Тимошенко вийшла з в'язниці.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЇї вивезли з харківської лікарні Укрзалізниці, Тимошенко сіла у чорний джип, а супроводжував її великий кортеж. Вона трохи відкрила вікно, щоб прихильники побачили її обличчя.
Цей арешт– вже був третім випадком, коли її свободу обмежують в рамках кримінального переслідування. Вперше Юлію Тимошенко, тоді ще одного з керівників "Корпорації Український Бензин", було затримано у Запоріжжі в 1995 році при спробі контрабанди валюти до Росії.
В ізоляторі Тимошенко провела півтори доби, а її звільненням займався Валерій Пустовойтенко та тодішній бізнес-партнер Віктор Пінчук. У ручній поклажі тодішньої бізнес-леді виявили близько 26 тисяч доларів, з якими вона прямувала до Москви. Тимошенко мала відбути із Дніпропетровська, але через туман аеропорт не давав виліт, і вона переїхала до Запоріжжя, де попалася на митному догляді.
Її тітка Антоніна пізніше в біографічній книзі описала свою версію:
"Її затримали і відправили в ізолятор, де вона перебувала кілька днів без води і, практично, без їжі, в вогкості, напівтемряві і холоді. Знаєте, з благополуччя, забезпеченості і поваги потрапляєш у світ, де ти – ніхто. Де тебе не бачать і не хочуть зрозуміти елементарних речей. Для мене переклад в загальну камеру став найсвітлішим днем. Там мені жінки дали місце, де я змогла лягти і зігрітися. Напоїли і нагодували. Було дуже душно, тісно, але там були люди. Саме люди. Зі своїми бідами, своїми долями, з тривогами, хворобами".
Кримінальну справу за контрабанду закрили після набуття чинності 2001 року нового Кримінального кодексу в зв’язку з декриміналізацією злочину. Вдруге Юлію Тимошенко було заарештовано 13 лютого 2001 року. За декілька тижнів до того її звільнили з посади віце-прем’єра.
Втім, формальною підставою прокурору санкціонувати взяття Тимошенко під варту було те, що вона не являлася до слідчого протягом двох днів - 12 та 13 січня 2001 року. Сама Тимошенко пояснювала це хворобою, про яку попереджала представників Генпрокуратури.
За офіційною інформацією "Батьківщини", 13 лютого 2001 року Тимошенко пішла до Генпрокуратури, звідки не повернулася.
"Постійно дзвонив "мобільник", хтось приїжджав, хтось отримував і доповідав про виконання доручень. Складалося враження, що ми в страйковому або революційному комітеті. Юля пояснила, що готується всеукраїнська акція в рамках програми "Україна без Кучми". Сестра попросила: "Юлечка, будь обережніше. У тебе зараз немає ніякого захисту: ні депутатської недоторканності, ні посади, ні державної охорони", - говорив адвокат Тимошенко.
"Я була готова до в'язниці і завжди возила з собою сумку з речами про всяк випадок.... Стає жахливо вмить. Як тільки пред'являють постанову про арешт, коли саджають в машину, коли навкруги багато великих чоловіків з ОМОНа – з крижаними очима... Коли починають брати відбитки пальців і обмазують пальці фарбою так багато, що вони перетворюються у відбитки ледь чи не половини тіла... Я заходжу в камеру, і двері за мною зачиняються, і тут же вимикають світло. Я навіть кроку не встигла ступити. І що робити?", - коментувала пізніше сама політик.
"Всі потреби людини на виду. Двері з величезними очками, в які можна бачити все і завжди. Я зрештою заткнула це очко рушником. Тапком вбила рушник в щілині між очком і дверми, і сказала, що якщо вони приберуть рушник, то я оголошу голодування. Вони залишили", - додавала вона.
Там же в слідчому ізоляторі Тимошенко випадково зіштовхнулася зі своїм чоловіком Олександром. Під час цього арешту Тимошенко побоювалася, що її спробують отруїти в СІЗО, тому вона не вживала запропоновану їжу.
Одразу після звільнення Тимошенко лягла до лікарні "Медиком", таким чином унеможлививши свій повторний арешт, який не забарився – Київський міський суд майже одразу скасував звільнення Тимошенко, і біля її палати було виставлено пост конвою.
Так, уже після відставки Бойка з Верховного суду в рамках американської "справи Лазаренка" адвокати екс-прем’єра залучали його як експерта з питань українського законодавства. І в своєму висновку Бойко написав, що "Лазаренка П.І. неможливо звинувачувати у вчиненні такого злочину, як відмивання коштів, які мали місце в 1992-1997 роках".
Після звільнення Тимошенко відправилася на Майдан Незалежності у Києві, де виступила із промовою.
Дивіться: Тимошенко на Майдані: "Герої не вмирають"
Нагадаємо, Кучма вперше розповів про ставлення до Майдану.
Як повідомляв "Знай.ua", Зеленський збирається знизити комуналку. Також "Знай.ua" писав, що колишній кримський отаман Акімов розкаявся і зрікся Путіна.