Про це написав президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець на своїй сторінці в Facebook, пишуть Факти.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Судові експерти тричі (!!!) підтвердили законність та економічну обґрунтованість формули «Роттердам+». А за таких умов відсутні такі складові злочину, як збитки та умисел. Тобто члени НКРЕКП діяли законно в інтересах країни, а не певного олігарха, як нам намагаються нав’язати. Не дивно, що САП не поспішає долучати дані експертні висновки до матеріалів кримінального провадження. Адже після цього їм доведеться закрити справу», - написав Трохимець.
Він нагадав, що недавно в мережі з’явилися копії постанов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) про проведення судових експертиз у справі «Роттердам+» та експертні звіти за результатами проведення цих експертиз, в яких зазначається, що формула є економічно обґрунтованою.
«Вперше САП звернулася до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНІДСЕ) більше 2 років тому - ще 21 вересня 2017 року. Згодом, майже через рік, 26 липня 2018 року, прокурорам довелося уточнити свої питання до експертів, оскільки ті були сформульовані настільки юридично безграмотно, що були більше схожі на риторичні. Хоча й уточнені питання були не кращі. 15 серпня 2018 року КНДІСЕ надали свій експертний висновок… Експерти чітко сказали: формула визначення ціни енергетичного вугілля [Роттердам+] Є ЕКОНОМІЧНО ОБҐРУНТОВАНОЮ; ціни вугілля [...] відповідають рівню цін на вугілля на світовому ринку», - написав Трохимець.
На його думку, САП такі висновки експертів не влаштовували, оскільки зводили нанівець всі намагання знайти хоч якісь зачіпки у справі, і прокурори повторно звернулись до КНДІСЕ з «уточненим» переліком питань. Проте експерти надали ще два висновки, в яких знову підтвердили обґрунтованість застосування «Роттердам+».
Нагадаємо, раніше адвокат ексголови НКРЕКП Дмитра Вовка Ірина Одинець заявила, що САП свідомо приховує від суду результати експертизи по «Роттердам+», що підтверджують обґрунтованість формули. А адвокат підозрюваних у справі «Роттердам+» з боку ДТЕК Наталія Дригваль повідомила, що САП отримала мінімум три експертні висновки, які підтвердили коректність формули. Проте це не влаштовувало слідство, і тоді НАБУ замовило «експертизу» у СБУ за власним «темником».