Юрій Романенко прокоментував новий закон про
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Розгорнуто про дебільних пропозиціях до проекту закону про ЗМІ. В разі його введення про незалежних ЗМІ в Україні можна забути і ми отримаємо хуторянський варіант СРСР. Проіснує він недовго, звичайно, але долі конкретних поламати може. Тому втопити його потрібно повністю разом з розробниками"
Журналіст Денис Іваненко підрахував скільки заборон та обмежень для журналістів хоче ввести Олександр Ткаченко, який пропрацював усе життя в ЗМІ, у своєму законопроекті про медіа. Нарахував їх 38. Іваненко умовно поділив їх на три групи і детальніше розібрав нововведення.
"Залишу за дужками як може в минулому шановний журналіст Ткаченко ініціювати диктаторський закон, який зводить нові бар'єри для медійників. Мабуть, цинічний політик, який бажає поставити під контроль влади ЗМІ, убив в Ткаченко журналіста. Випробування владою витримують не всі. Не думав, що Ткаченко так швидко стане драконом. Цікаво, що б Ткаченко сказав про такі ініціативи, якби їх запропонував Порошенко у 2018 році?"
До прикладу Іваненко наводить деякі з найбезглуздіших, на його думку, заборон. Серед них, наприклад, заборона поширювати висловлювання, які дискримінують осіб або груп на основі етнічного походження, громадянства, раси, релігії і вірувань, віку, статі, фізичних вад, стану здоров'я, сексуальної орієнтації або за іншою ознакою. Питання в журналіста викликало уточнення "інших ознак" - він вважає, що під цю категорію потрапляє будь-що і у такому разі ЗМІ може потрапити під статтю.
Крім того, Іваненко пояснив, чим можуть загрожувати інші статті заборони. Наприклад, проблеми у преси можуть виникнути через рекламу ворожок, поставлену Google на сайт. Одна з норм забороняє добре показувати першого президента України Леоніда Кравчука.
"Ця норма забороняє добре показувати Леоніда Кравчука, першого президента України, який зробив для незалежності більше, ніж Ткаченко та його Слуги народу. Адже Кравчук був завідувачем ідеологічного відділу і секретарем ЦК КПУ. Подальша його біографія і внесок в історію авторів законопроекту не цікавить. Ніяких винятків навіть для президентів України", - написав Іваненко.
Іваненко зауважив, що новий закон поставив пастку для оцінки подій 1939 року, коли Львів і Західна Україна були включені до складу УРСР силами Червоної армії, і, через 60 років, стали регіонами незалежної України. Оскільки "якщо сказати, що це добре з точки зору національних інтересів сьогоднішньої України, то потрапляєш під "виправдання встановлення радянської влади", а якщо це погано, тоді — під старий заборона "заперечення територіальної цілісності України".
Крім того під заборону потраплять мовні квоти, моделювання злочинних дій, непристойні вирази, слова або жести, демонстрація крупним планом тіла померлої людини, поширення матеріалів, які містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора (країни-окупанта), її посадових осіб, осіб і організацій.
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав,