Народний депутат від фракції "Слуга народу" Максим Бужанський різко розкритикував законопроєкт міністра культури Володимира Бородянського про роботу медіа.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами нардепа, цей закон може обернутися крахом всієї влади. Таку думку Максим Бужанський висловив в ефірі Politeka On-line.
"Слуга народу" переконаний, що законопроєкт Бородянського немає нічого спільного з регулюванням масмедіа. Натомість він є спробою створення механізму для не правового впливу на ЗМІ.
"Жоден закон не заподіяв нам такого шкоди або збитку, як пан Бородянський. Нічого спільного з регулюванням медіа, закон про дезінформацію не має. Цей закон - спроба створення регулюючих правових інститутів. Накинути нашийник, посадити на ланцюг абсолютно всі медіа і мати механізм не правового, поза судового, оцінного впливу на медіа», - зазначив він.
Нардеп стверджує, що завдяки цьому законопроєкту, чинити тиск на ЗМІ стане простіше. А це навіть гірше, ніж злочин.
"Це означає, що коли ви, як медіа, не порушуєте закон, що визнається судом, а за чиєюсь оцінкою робите якісь дії. Це є приводом для того, щоб вас штрафувати, застосовувати якісь санкції, аж до кримінальної відповідальності. Це гірше, ніж злочин. Це помилка", - підкреслив він.
Всі ситуації про ЗМІ, зазначаэ Бужанський, давно прописані в Конституції і кримінальному кодексі. А така "примітивна" спроба накинути нашийник на медіа закінчиться ганьбою і провалом для влади, переконаний нардеп.
"У XXI столітті, в країні, де існує кримінальний кодекс і Конституція, в яких прописані абсолютно всі ситуації. В тому числі і наклеп, сепаратизм. І ось таким примітивним чином надягти нашийник на ЗМІ - це закінчиться дуже погано. Це закінчиться ганьбою, провалом. Ви прекрасно розумієте, що всі ЗМІ у нас досить розрізнені. А ось в цьому питанні вони об'єднуватися і це буде удар, наслідки якого влада не витримає", - підкреслив він.
При цьому, відповідаючи на питання про ставлення до документа з боку фракції, Бужанський розповів про особливості появи законопроекту в стінах парламенту. Зокрема, про його внесення у позасесійний тиждень.
"Так вийшло, що цей закон був внесений в позасесійний тиждень. І обговорення його на фракції не було. Але у мене виникло питання - а для чого пропонується цей законопроєкт. Думаю, коли стане питання про обговорення, мої колеги почнуть саме з цього запитання", - зазначив він.