З другої спроби і спільними зусиллями "Слуг народу" та ОПЗЖ на посаду міністра охорони здоров'я призначено Максима Степанова - людину, яка жодного дня не пропрацювала лікарем.

У понеділок, 30 березня, Верховна Рада України призначила Максима Степанова на посаду міністра охорони здоров’я України.

За кандидатуру Степанова на позачерговому засіданні парламенту проголосували 246 народних депутати.

Зазначимо, що призначення міністра відбулося з другої спроби, оскільки на першому позачерговому засіданні, що відбулося сьогодні зранку за призначення Степанова проголосували лише 217 депутатів.

Протягнути Степанова на посаду міністра МОЗ "Слугам народу" допомогла ОПЗЖ.

Популярні новини зараз
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Те, як фракції проголосували за Степанова, прокоментував директор аналітичного центру "Український інститут майбутнього" Юрій Романенко:

Що відомо про Максима Степанова.

Медичне минуле

Народився 18 серпня 1975 року у Сковородіно в Амурській області Росії. У 1990−1992 роках працював санітаром у лікарні.

Потім він отримав медичну освіту — у 1998 році закінчив Донецький державний медичний університет ім. Максима Горького, але лікарем працювати не став.

Незважаючи на те, що Степанов жодного дня не працював лікарем, він не вперше намагався отримати крісло міністра МОЗ - у 2019 році він уже розглядався на цю посаду після звільнення Кабміну Гройсмана, однак тоді він туди так і не потрапив.

За даними екс-нардепа Сергія Лещенка, кандидатуру Степанова у 2019 році лобіював Аваков і підтримував олігарх Ігор Коломойський. Однак тоді Степанов посаду міністра не отримав.

До слова, батько Степанова був головним лікарем у Слов'янську та опинився у списках сепаратистів сайту "Миротворець". Оце й увесь управлінський досвід в медичній сфері сім'ї Степанова.

Максим Степанов, фото з вільних джерел
Максим Степанов, фото з вільних джерел

Кар'єра

Максим Степанов з 1998 по 1999 рік був виконавчим директором АТЗТ Енергосервіс АТ, з 1999 по 2001 рік обіймав посаду заступника генерального директора ДК Торговий дім Газ України НАК Нафтогаз України, а з 2001 по 2003 рік був заступником генерального директора ЗАТ Промислово-фінансова компанія Віче.

У 2003−2004 роках Степанов працював заступником голови Державної податкової адміністрації України.

У 2004 році Степанов отримав диплом Київського національного економічного університету за спеціальністю Міжнародна економіка.

У 2004−2008 рр. Степанов очолював раду директорів ТОВ Республіканський правовий союз.

З 2008 і до весни 2010 року він був першим заступником голови Одеської ОДА Миколи Сердюка. Після приходу до влади Віктора Януковича з цієї посади його звільнили.

З грудня 2011 року та до грудня 2016 року був директором "Поліграфічного комбінату Україна", який займається виготовленням паспортів громадян України, водійських прав та поштових марок.

У грудні 2016 року Максим Степанов виграв конкурс на посаду голови Одеської облдержадміністрації.

Степанов відчайдушно тримався за свою посаду голови Одеської ОДА, коли у квітні 2019 відмовлявся її покинути за указом тодішнього президента Петра Порошенка, але його таки звільнили.

Степанов називав себе кумом колишнього губернатора Одещини Ігоря Палиці, який свого часу був довіреною особою Ігоря Коломойського.