Це випливає з повідомлення Міністерства енергетики і НАК «Нафтогаз України» про підсумки відповідного конкурсу.

Наша Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" перемогла у конкурсі на постачальника «останньої надії» (ПОН). Такі...

Geplaatst door Нафтогаз України - Naftogaz op Vrijdag 10 juli 2020

Постачальник «останньої надії» — це компанія, яка зобов'язана протягом 60 днів постачати газ споживачу, якщо він залишився без постачальника цього ресурсу.

Формула ціноутворення закріплена постановою уряду №529 від 25 червня 2020 р. Вона передбачає, що постачальник «останньої надії» буде продавати газ населенню за ціною німецького хаба NCG (р. Дюссельдорф), до якої додається різниця між індикатором оптовою ціною в Україні та спотовими цінами на цьому хабу.

Популярні новини зараз
Важливі зміни у субсидіях на 2025 рік Гороскоп на 13 грудня: як провести останню "нещасливу" п'ятницю року У платіжках за комунальні послуги з'явився новий рахунок: кому готувати більше грошей Українцям доплатять 20% до пенсії: хто у списках на підвищення
Показати ще

Під таким індикатором оптовою ціною газу мається на увазі так звана «базова ціна газу», яку розраховує Оператор ГТС, грунтуючись на своїх витратах на купівлю газу на внутрішньому українському ринку. Оператор ГТС купує газ на тендерах ProZorro у «Нафтогазу» і інших постачальників, які продають його за ціною імпортного паритету.

Отже, ця різниця між базовою ціною газу українського оператора ГТС та спотовими цінами на хабі по суті відповідає логістичних витрат на доставку газу від німецької хаба до кордону України.

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» 10 липня була визнана переможцем конкурсу з вибору постачальника «останньої надії» з ціновою пропозицією 2,71 грн за куб. м з урахуванням нульової націнки.

Відзначимо, що в червні НАК «Нафтогаз України» продавала газ для потреб населення за 2,57 грн за куб. м. Ця ціна була розрахована на підставі цін на нідерландському хабі TTF (р. Амстердам) плюс витрати на доставку в Україну.

Раніше повідомлялося, уряд Олексія Гончарука запровадив, а уряд Дениса Шмигаля затвердив у меморандумі з МВФ (підписаний президентом Ст. Зеленським) підхід для визначення ціни газу для населення за принципом імпортного паритету - т. зв. «Амстердам+». Цей принцип передбачає включення вартості доставки газу з Нідерландів — біржа TTF.

Аналогічний принцип —«Роттердам+» — діяв для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозної вартості електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016-2019 роки Ця формула також передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам-Роттердам-Антверпен для всього вугілля. Формула була скасована 1 липня 2019 з введенням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловості зросла.

10 липня за дорученням Офісу президента України і за посередництва Міністерства енергетики державна компанія «Центренерго» уклала контракт на покупку українського вугілля за ціною імпортного паритету, розрахованої за формулою «Роттердам+».