Український олігарх Ігор Коломойський штучно створював проблеми канадській компанії TIU Canada, яка має сонячну станцію під Нікополем, чим примушував канадських інвесторів до продажу йому цієї сонячної електростанції.

Про це повідомив член правління Асоціації просьюмерів України Андрій Зінченко на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, спочатку Нікопольський завод феросплавів, який належить олігарху Ігорю Коломоському, відімкнув від мережі сонячну електростанцію, яку побудували канадські інвестори. А потім олігарх пропонував інвесторам продати цю електростанцію йому.

«У нещодавніх переговорах з TIU Canada (власники електростанції) у приватній розмові Коломойський запропонував канадським інвесторам викупити у них електростанцію. І ця інформація вже пішла по розсилках іноземних інвесторів в Україні та по звітах економічних відділів західних посольств», - написав Зінченко.

На його думку, такі дії Ігоря Коломойського знищують міжнародний імідж країни і надалі ситуація лише погіршуватиметься.

Популярні новини зараз

Ольга Сумська показала свого Сулеймана, і це не Борисюк

Млинці з маком на Масляну: дуже тонкі, можна напекти гору хоч у 100 штук

Хвору Лілію Ребрик посадили під замок: "Весну зіпсовано..."

На Львівщині хвора на рак жінка померла після пологів: "Вікуся стала янголом для донечки"

Показати ще

«Кажуть, західні інвестори не люблять, коли їх змушують щось продавати з пістолетом біля скроні або із заламаними руками. А іноземні уряди дуже добре пам'ятають такі епізоди.

На покращення інвестиційного клімату в Україні при Зеленському і Слузі Народу сподіватись не варто - буде лише погіршуватись», - прогнозує Зінченко.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що в березні цього року Нікопольський завод феросплавів, який належить Ігорю Коломойському, відключив від мережі розташовану поряд невелику сонячну станцію компанії TIU Canada без жодних законних на те підстав.

На думку народного депутата Олексія Гончаренко, олігарх Коломойський не дає іноземним інвесторам у "зелену" енергетику працювати в Україні, оскільки фактично вручну відрізав дроти сонячної електростанції, побудованої коштом канадців.

Депутат зазначив, що зараз канадці намагаються у судовому порядку захистити свої інтереси й отримати відшкодування за завдані збитки. І запевнив, що депутати парламентського міжфракційного об'єднання "Чиста енергія - здорове навколишнє середовище", до якого належить і він, нададуть інвесторам підтримку в боротьбі з олігархом.

Як повідомлялося, в липні профільні асоціації "зеленої" енергетики і Кабінет Міністрів підписали меморандум про взаєморозуміння, який став основою прийнятого в липні Верховною Радою закону №810-IX (набув чинності 1 серпня). Документ передбачав зниження "зеленого" тарифу для СЕС на 15%, а для ВЕС - на 7,5% із серпня 2020 року. Уряд обіцяв стовідсоткову виплату тарифу і погасити до кінця 2021 року борг (22,4 млрд грн). 40% від цієї суми "Гарпок" має погасити вже в четвертому кварталі 2020-го. Закон передбачає, що 20% виробленої "зеленої" електроенергії в Україні має оплачуватися з бюджету, а також борги можуть погашатися за рахунок кредитування НЕК "Укренерго" після надання держгарантій компанії.

Провідні асоціації ВДЕ неодноразово зверталися до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля із заявами, що уряд порушує меморандум про взаєморозуміння з виробниками "зеленої" електроенергії і не виконує зобов'язання щодо погашення боргів перед ними.

За даними із судових реєстрів, вже понад 50 компаній, які інвестували в будівництво об'єктів відновлюваної енергетики, подали позови до ДП "Гарантований покупець", щоб відсудити невиплачені кошти за вироблену електроенергію. Загальний розмір позовних досяг 1 млрд грн. Перші суди інвестори вже почали вигравати.

Представники посольств Канади, Норвегії та Литви раніше розкритикували Україну за фінансову кризу в "зеленій" енергетиці, а також тиск на інвесторів. Інвестори з цих країн вже готуються до міжнародних арбітражів.