Верховна Рада України ухвалила закон про створення Вищого антикорупційного суду України.За відповідне рішення проголосувало 265 народних депутатів.

"Це дуже короткий та технічний закон. Прошу підтримати за скороченою процедурою", — заявив спікер парламенту Андрій Парубій.

Даний закон складається з двох статей, якими створюється Антикорупційний суд у місті Києві та дається доручення Кабінету міністрів України та іншим органам влади забезпечити його створення та функціонування.

14 червня Порошенко спрямував закон про утворення Антикорупційного суду до Вищої ради правосуддя. 18 червня Вища рада правосуддя підтримала проект закону.

19 червня президент України вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект про створення Антикорупційного суду. Також президент Порошенко заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати у 2018 році.

Популярні новини зараз
Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні 3G в Україні більше не буде: до чого готують мобільні оператори Замість відключення – щоденна пеня: комунальники попередили боржників Українцям готують тарифний удар після опалювального сезону
Показати ще

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд. 11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

Процес затвердження створення Антикорупційного суду тривав 2,5 роки. Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7. Також це є умовою для отримання фінансової допомоги від МВФ.

Після чотирьох сесійних днів розгляду поправок і кількох місяців переговорів з Міжнародним валютним фондом і Венеціанською комісією, спірною залишалася правка щодо повноважень Громадської ради у процесі добору суддів, яку так і не узгодили з МВФ.

Згідно з рішенням комітету Ради з питань правової політики та правосуддя, ухваленим 7 червня, до складу громадської ради входитиме не менше 3 міжнародних експертів.

Дивіться: Ухвалення Закону про Антикорупційний суд підтримає економіку України, - думка

Як повідомляв портал "Знай.ua", депутати Верховної Ради України підтримали закон про національну безпеку. За відповідне рішення проголосували 248 народних обранців. У пояснювальній записці зазначається, що основна мета закону - підтягнути рівень законодавчої бази до країн-членів НАТО і ЄС та створити діючі системи звітності правоохоронних і силових органів перед місцевими громадами.