Коли влада говорить "А", то має не забувати говорити й все інше, детально й прямо. І коли йдеться про 12 млн українських пенсіонерів, з яких 8 млн отримують мінімальну пенсію у 1 312 грн на місяць, то автори реформи мають бути чесними з суспільством і говорити не тільки про те, що приємно чути.

Так вважає політичний експерт, голова столичного осередку політичної партії "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна країна" Олександр Федоренко, коментуючи питання новацій у пенсійній реформі від уряду .

"Наприклад, Кабмін пропонує ліквідувати спецпенсії для депутатів, державних службовців, суддів, прокурорів, службовців органів місцевого самоврядування, наукових працівників. І це "ноу-xау" досить потужно просувають в маси з екранів телевізорів. При цьому суспільство не інформують, що "спеціальні пенсії, які вже призначені, будуть виплачуватися і в подальшому, а зміни торкнуться тільки пенсіонерів, які будуть виходити на пенсію після набрання чинності відповідного закону" - зауважив Федоренко.

Також експерт вважає, що вирішення проблем пенсіонерів за рахунок лише пенсійної реформи - нереально. Адже пенсійна реформа не може функціонувати відокремлено.

"Як не крути, але має бути комплексний підxід, в основі якого має бути стабільне зростання економіки. Уряду варто враховувати не стільки попередній досвід українських пенсійних реформ, як вчитися прогресивному соціальному перетворенню європейських країн. Хотілося б побачити не тільки слайдовий варіант цієї пенсійної реформи, які презентував Кабмін у травні, але й сам законопроект", - говорить Олександр Федоренко.

Популярні новини зараз
Передбачення, від якого холоне кров: "Китайський Нострадамус" розповів, що станеться у 2025 році Гороскоп на тиждень 7-13 липня для всіх знаків Зодика: недобиті колишні Овнів, момент істини Стрільців та удар для Раків Штраф за автомобільний відеореєстратор: кому загрожує і що робити У "Резерв+" з'явилась "мітка ухилянта": як виправити свої взаємовідносини з ТЦК
Показати ще

На його переконання, Уряд мав би чесно презентувати пенсійну реформу, наголошуючи не тільки на її переможних аспектах, але й на тому, що протягом наступних 10 років - з 2018 по 2028 рік, робочий стаж для українців збільшиться до 35 років. Таким чином, вийти на пенсію, чи точніше, дожити до пенсії, зможуть не всі.

"Сьогодні реформи породжують не результати, а інші чергові реформи. Ніщо в ніщо, з обов’язковим для нашиx реформаторів падінням національної валюти, рівня життя та довіри виборців", - вважає Федоренко.