Довіра до рішень канцлера Німеччини Ангели Меркель все більше підриває міністр внутрішніх справ Хорст Зеехофер. Конфлікт між лідером Християнсько-соціального союзу (ХСС) і головою Християнсько-демократичного Союзу (ХДС).

Відомо, що Меркель виступає категорично проти ідей Зеехофера, який не хоче пускати в Німеччину біженців без документів і навіть тих, хто зареєстрований в іншій країні ЄС. Канцлер впевнена, що дана міра суперечить європейським нормам надання притулку й самому німецькому законодавству.

Хорст Зеехофер наполягає на своєму і запевнив, що у випадку, якщо компроміс не буде знайдений, він вже в понеділок 18 червня одноосібно заборонить німецьким прикордонникам впускати в Німеччину біженців. А це стане прямим порушенням субординації, адже саме канцлер Німеччини має останнє слово в питаннях внутрішньої і зовнішньої політики.

У разі такого розпорядження існує кілька варіантів розвитку подій. Меркель буде змушена звільнити Зеехофера, а це потягне за собою відхід з уряду та інших членів ХСС. На даний момент вже активно обговорюється, що сама Меркель може поставити в бундестагу на голосування питання про довіру до себе.

Популярні новини зараз

Українців відпустять на пенсію в 45 років

Марина Боржемська показала дорослих дітей від колишнього В'ячеслава Узєлкова: "Копія тато"

Катерина Репяхова публічно поскандалила з колишньою Віктора Павлiка: "Звели сина в могилу"

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Показати ще

Канцлера має підтримувати парламентську більшість. У випадку, якщо процедура покаже, що Меркель не гарантує більшості, то президент може розпустити бундестаг і чи призначити дострокові вибори.

Також можливий варіант, при якому канцлеру оголосять конструктивний вотум недовіри. Тоді бундестагу повинен бути запропонований альтернативний кандидат, який буде обраний більшістю голосів.

Крім того, можливий третій варіант розвитку подій. Меркель може сама попросити про відставку у федерального президента. У цьому випадку канцлер не покине пост, поки депутати не знайдуть кандидата, який буде влаштовувати парламентську більшість.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що говорити про повернення РФ до G7 можна тільки після прогресу щодо ситуації в Україні.