У Міністерстві фінансів України не називають точної дати, до якої Апеляційний суд Англії та Уельсу повинен винести рішення по апеляції України щодо "боргу Януковича".

Цю інформацію повідомляє УНН.

"Зараз немає певної конкретної дати, до якої Апеляційний суд Англії та Уельсу повинен винести рішення", - заявили в Мінфіні.

Відомо, що Апеляційний суд Лондона 26 січня завершив слухання скарги України за 3 млрд дол. єврооблігацій, які були випущені Україною в грудні 2013 року. Тоді ж суд відклав винесення рішення у цій справі.

У 2013 році українська влада постановила здійснити державні зовнішні запозичення шляхом випуску облігацій зовнішньої державної позики на суму 3 млрд дол. з погашенням 20 грудня 2015 року, які викупила Росія.

Популярні новини зараз
Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти Такої катастрофи українці не бачили 230 років: що відбувається з народжуваністю на фоні війни "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще

Ще в грудні 2015 року Україні необхідно було погасити заборгованість. Цього не сталося, так як був введений мораторій на повернення боргів кредиторам, у тому числі Росії.

Вже у лютому 2016 року Росія подала судовий позов проти України.

У березні 2017 року Високий суд Лондона не визнав обгрунтованість аргументів України у справі про "борг Януковича".

Мінфін України в червні того ж року подав апеляцію на рішення Високого суду Лондона по справі Росії проти України по виплаті 3 млрд дол. При цьому у вересні 2017 року Україна компенсувала РФ 1,16 млн фунтів згідно з постановою Високого суду Лондона.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", режим Володимира Путіна може втратити владу в Росії по "українському" сценарієм - як це сталося з Віктором Януковичем. Поштовхом до таких подій може стати невдоволення російського суспільства беззаконням влади.

Зовнішня політика Росії визначається необхідністю для корумпованого режиму зберегти владу. Вони хочуть, щоб населення Росії надсилало свою агресію проти "зовнішнього ворога", а не проти нього самого. Тому я не думаю, що з нинішнім режимом будуть великі зміни в російській зовнішній політиці.