Рішення про передачу Криму від РРФСР до УРСР було прийнято в 1954 році і саме відтоді півострів використовувався, як важіль тиску на Україну.

заявив надзвичайний уповноважений посол України, екс-представник України в Раді ООН з прав людини Володимир Василенко, - передає "Обозреватель".

Як стверджує посол, Кримський півострів передали саме Україні, тому що він на той час переживав повний занепад. А у Кремлі вирішили, що УРСР зможе допомогти Криму подолати кризу.

"Росія використовувала всі важелі, щоб зупинити рух України до незалежності. Одним з таких важелів було якраз надумане кримське питання", - пояснив Василенко.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 16 лютого для всіх знаків: Раки – виспіться, Тельці – вам терміново потрібен дзен Українцям платитимуть подвійні пенсії: чиї гаманці стануть удвічі товщі Навесні пенсії українців перерахують: на скільки можуть збільшитись виплати З’явилися нові подробиці здачі Криму під ЧФ росії: Порошенко особисто лобіював (відео)
Показати ще

Посол пояснив: спочатку вимагали автономії Криму, перетворення його на автономну республіку, натякаючи на те, що колись Крим буде відірваний від України.

"При цьому Горбачов відверто сказав Кравчуку, коли були ці переговори: "Ти давай, погоджуйся на підписання союзного договору, або ми зробимо так, що буде дві, а то й три України", - розповів Василенко.

На його думку, тоді Кравчук був змушений погодитися з таким вирішенням питання, незважаючи на те, що воно було, м'яко кажучи, недоцільним.

"Тобто ще Горбачов цим займався", - заявив український посол.

Дивіться: Некурортний Кримта історія жителів після окупації

Нагадаємо, на останній зустрічі канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента РФ Володимира Путіна помітили одну тривожну для України деталь. "Ми не почули одного дуже важливого для нас слова: Крим". "Заграли? Забули? Погодилися? Це неправильно, несправедливо", - сказав політик Анатолій Гриценко.

Він також заявив, що за підсумками зустрічі можна зробити кілька висновків: позитивні і негативні.

Як повідомляв раніше "Знай.ua", за минулі півроку кримчанам видали в 6 разів більше українських паспортів, порівняно з попереднім роком. Однак більшість жителів виражають бажання повернутися назад до України.

Також "Знай.ua" писав, що , у Баренцевому морі після невдалого випробування досі знаходиться російська ядерна ракета, Москва збирається провести операцію по її пошуку.