3 січня Петро Порошенко підписав закон про спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів, повідомляє прес-служба Президента.

У повідомленні вказується, що був підписаний закон "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів".

Варто відзначити, закон вирішує проблему розподілу акціонерних товариств в Україні на публічні і приватні за формальними ознаками, усуває дисбаланс в законодавстві і запроваджує європейські принципи в питанні визначення та регулювання публічних компаній.

Новий закон змінює підхід до віднесення акціонерних товариств до публічним та приватним і пропонує відмовитися від фіксування в найменуванні акціонерного товариства цього типу.

Крім того, на банки поширюються вимоги щодо розкриття інформації, як і на публічні компанії, і встановлюються підвищені вимоги до корпоративного управління, також в частині формування наглядової ради та її комітетів.

Популярні новини зараз
В Україні змінять формат індексації пенсії: до чого готуватись Правила нарахування "комуналки" зміняться: українці самі визначатимуть суми у квитанціях Навіть комуналку сплатити не зможете: Нацбанк посилив правила грошових переказів Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику
Показати ще

Документ збільшує обсяг інформації і способи її розкриття для публічних акціонерних товариств і банків, при цьому скасовано обов'язок публікувати інформацію в одному з офіційних видань.

Але ще передбачається зменшення обсягу розкриття інформації для приватних акціонерних товариств, вводиться можливість надання інформаційних послуг на фондовому ринку приватними особами, а не тільки Нацкомісії з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР), а також посилюються вимоги до прозорості діяльності наглядової ради акціонерного товариства.

Нагадаємо, Рада прийняла закон ще 16 листопада 2017 року.

Як повідомляв портал "Знай.uа", закон, який обмежував українців в отриманні посилок з-за кордону без сплати мита до трьох штук на місяць сумарною вартістю до 150 євро, відклали на рік.