Відносини України і Польщі повинні базуватися не на 80-літніх історичних протиріччях, а на взаємовигідному економічному співробітництві.

Про це в ефірі телеканалу «Україна» заявив народний депутат Сергій Тарута, коментуючи ситуацію навколо прийняття в Польщі т.зв. "антибандерівського" закону".

«Я підтримав звернення Ради до президента Польщі, щоб той не підписував цей закон. Політики повинні думати не про 80-річну історію, а хоча б на 20 років вперед. Якщо ми копаємося в минулому, то ніколи не побудуємо майбутнє. Якщо говорити про майбутнє, то Польща в будь-якому випадку залишиться нашим стратегічним партнером. Сьогодні в Польщі працює до 2 млн українців, і мені не хотілося б, щоб економічні відносини між нашими країнами обмежувалися тільки «експортом» наших трудових ресурсів », - зазначив Сергій Тарута.

За його словами, базис успішних відносин між Україною та Польщею лежить в розвитку нашої власної економіки.

«Наша Доктрина збалансованого розвитку« Україна 2030 »багато в чому орієнтується на польські показники, і має на меті наздогнати Польщу за рівнем ВВП, від якої ми вже відстали в 5 разів. Завдання на найближчі 20 років, щоб Україна у поляків асоціювалася не з країною, з якою є історичні протиріччя, а з новітньою продукцією - з ІТ, літаками, космосом і інший високотехнологічною продукцією - які ми б виробляли в Україні і поставляли в Польщу », - підкреслив Сергій Тарута.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Показати ще

Він нагадав, що був одним з перших українських інвесторів в економіку Польщі, зокрема - рятував від банкрутства знамениту Гданську судноверф, і знає, як розвивати взаємовигідну економічну кооперацію.

Нагадаємо, що 6 лютого 242 народних депутата проголосували за прийняття заяви, в якому висловили стурбованість у зв'язку з прийняттям в Польщі змін в закон про Інститут національної пам'яті.

Як повідомляв портал "Знай.ua", українські заробітчани в Польщі потерпають через національну символіку.