Українські політики та чиновники після подання електронних декларацій вкотре вразили своїми прибутками. Та найбільша увага як зазвичай прикута до кількох осіб із провладного кола.

Наприклад, президент Петро Порошенко заробляє не менше 16 мільйонів гривень, а видатки складають до 21 мільйона. Володіє глава держави низкою старовинних картин, дорогоцінними годинниками, землею та розкішними меблями. Зарплата складає до 330 тисяч гривень на рік.

Більшу частину, як вказано в документі, віддав на благодійність. Інше – це відсотки за банківськими рахунками. На освіту дітей Порошенко витратив 4 мільйони гривень, решту 800 тисяч – на оплату комунальних послуг та оренду нерухомості. Загалом на проживання було витрачено 5,5 млн гривень, що значно перевищує поріг у 15% сукупного доходу родини, тож президент теоретично навіть може претендувати на субсидію. Вказаний і відпочинок на Мальдівах вартістю в 2,7 мільйона гривень.

Дивіться: Таємна відпустка президента Порошенка на Мальдівах

Популярні новини зараз
Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

Задекларував близько 1,3 мільйона керівник ГПУ Юрій Луценко.

Користується він службовим авто, власного житла нібито немає, а на рахунках тримає трохи більше мільйона гривень, 3 тисячі євро та 11 тисяч доларів.

Не відстає і родина прем’єра Гройсмана: він заробив 17 мільйонів гривень, більшу частину направив на землю, здавав в оренду майно.

До 10 тисяч гривень задекларував в якості допомоги при народженні дитини, хоча дитина народилася в серпні 2011-го року. Забув хіба що вказати "Мерседес", що придбали дружині за 2 мільйони гривень

В декларацій спікера ВР Андрій Парубія - всього 288 тисяч гривень зарплати, три подарунки по 150 тисяч гривень і придбана у Львові квартира (740 тисяч гривень).

За даними антикорупціонерів, у 2018-му декларантів значно менше, ніж минулого року, а загалом звіти про доходи і видатки подали 813 тисяч чиновників. Перевірки ж правдивості викладених даних розпочнуть після 10 квітня – поки що в ручному режимі.

Дивіться: Е-декларації. Найбагатші політики України

Як повідомляв портал "Знай.ua", Парубій скликав термінову нараду щодо скасування електронних декларацій.