За кілька років у столиці з'явилися сотні висотних будівель, більшість із яких – в елітних районах міста.

Левову частку із них зводить компанія GEOS, яка взялася за майданчики в історичних місцевостях Києва, де без дозволу не можна навіть засклити балкон. Девелопер бере участь у всіх найбільших комунальних тендерах і, як це не дивно, виграє їх.

Як виявилося, відносно молода фірма, що існує на будівельному ринку всього три роки насправді знаходиться під керівництвом колишнього засновника Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА – Михайла Голиці.

Саме він чотири рази поспіль був депутатом Київради і втрапив у гучний скандал із аферою у ТОВ "Пантеон-Інвест": об'єкт культурної спадщини і одночасно житловий будинок по вулиці Малій Житомирській 12А , раптово змінив власника, перейшовши в приватні руки.

Статутний капітал нікому не відомої фірми стартував від 50 тисяч гривень, але активи через деякий час продали. Прибуток з повітря - залишилася на рахунках Пантеону, а будівля разом з його жителями перейшло в цілком законне володіння нового власника.

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Такої катастрофи українці не бачили 230 років: що відбувається з народжуваністю на фоні війни Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати
Показати ще

Для тих, хто не зовсім розуміє, до чого тут персона Голиці, повідомимо, що основна функція Головного управління житлового забезпечення - виконання функцій замовника та інвестора будівництва і реконструкції житла, укладення інвестиційних договорів на будівництво житла, продаж квартир, відселення громадян з територій забудови та реконструкції, видача свідоцтв на право власності на квартири, гаражі, дачі та нежитлові приміщення.

Припускають, що такий стрімкий успіх переплітається не тільки з «колишнім» скандально відомим чиновником, але і з "нинішніми" - не менше одіозними особистостями.

Наприклад, зятем Голиці, де путом Київради від партії "Удар" Миколою Негричем та депутатом В'ячеславом Непопом – діловим партнером дружини власника компанії.

Сімейний підряд, суцільно складається з відомих особистостей, консолідував навколо себе чималу кількість будівельних і околостроітельних компаній, "які розробляють" майданчики по всьому місту. При чому, що розробляють їх з різними грубими порушеннями всіляких підвалин і норм.

Не так давно, підконтрольна Непоп і Голиці компанія «Житлоінвестбуд-УКБ», провела ні багато ні мало - цілих п'ять тендерів на завершення будівництва житлових об'єктів на Осокорках. У той же рік - черговий скандал стався і на Позняках, коли "тітушки" напали на активістів, цілком законно виступали проти забудови озера "Качине".

Об'єкти, які підконтрольні цій "династії" постійно "потрапляють" в скандальні ситуації, тим самим кидаючи виклик здоровому глузду, Київраді, КМДА та столичної громадськості. При цьому, про гучні скандали, що мають під собою достатню документальну підгрунтя, столичні чиновники з незрозумілої причини ніколи не чують або просто "забувають" вже на наступний день.

Яскравим прикладом являється скандал з будівництвом 25-поверхового будинку по вулиці Шулявській в санітарно-буферній зоні Київського зоопарку або зведення висоток на землях, що належать Міноборони (Голосіївський район Києва).

Останньою гучною історії, до речі, було присвячено окреме журналістське розслідування, в рамках якого, було доведено, що компанія-забудовник, афілійованими особами якої є все ті ж Голиця-Непоп, без докорів сумління зводить висотки на землях, які, як мінімум до 2020 року мають статус "території спеціального призначення".

Правда, хто ж буде думати про якісь заборони, якщо при їх порушенні, якщо ризикнувши може побудувати "зайвих»"89 000 квадратних метрів житла в Києві, отримавши за це скромний куш - приблизно в 1 мільярд гривень. А таких грошей вистачить на вирішення всіх проблем, ще й залишиться.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Києві відновили скандальне будівництво.