Український Мін'юст розробляє нову автоматичну систему арешту майна боржників.

Відомо, що база відкриє нові шляхи для блокування коштів компаній та приватних осіб, без бюрократичних процедур. Чиновник заявляють, що цей крок - це вимога МВФ.

Нині про фінансові справи боржників виконавці дізнаються за запитом з ГФС. При цьому отримують інформацію тільки про рахунках юросіб та ФОП. Щоб уточнити, скільки грошей зберігає на банківських рахунках боржник-фізична особа, їм потрібно надіслати письмові запити у кожен український банк. Що, звичайно, істотно ускладнює роботу виконавців. А нерідко і зовсім робить її безглуздою. Про це повідомляє прес-служба Мін'юсту на офіційному сайті відомства.

Тому в Мін'юсті готуються створити в Україні автоматизовану систему, яка буде накладати на рахунок боржника арешт чи не миттєво – як тільки суд прийме відповідне рішення. З цією метою робоча група чиновників у листопаді минулого року навіть їздила вивчати досвід Хорватії та Португалії.

Між тим, робота такої системи неможлива без повної передачі всієї інформації про рахунках людей в спеціалізований орган, що потребує законодавчих змін, оскільки безпосередньо порушує поняття банківської таємниці. У Хорватії, наприклад, цим питанням відає Фінансове агентство FINA. Сюди щодня надходить інформація з усіх банків країни. А рахунки боржників блокуються в протягом пари хвилин.

Популярні новини зараз
Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Астролог побачив у травні "лихо" для України Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору
Показати ще

У Португалії всю інформацію про рахунки громадян консолідує центробанк. При цьому збереження інформації гарантується тим фактом, що даних про залишки коштів в базі даних немає. Чиновники відзначають, що введення системи призвело до збільшення ефективності виконання судових рішень у 30 разів.

І додають, що подібна система потрібна і в Україні. Звертають також увагу, що на її підготовку та запуск нам охоче нададуть кошти міжнародні донори і кредитори.

Як повідомляв портал "Знай.uа" Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує дозволити кредитору отримувати права на майно позичальника в якості гарантії повернення коштів.