Прийнятий закон "Про відновлення кредитування" викликав неоднозначну реакцію. Вважається що тепер простіше отримати іпотеку, так як права банків тепер більш захищені. Критики вважають, що новації відлякують потенційних позичальників, оскільки ставлять їх у жорсткі рамки. Знай.uа стисло сформулював основні положення нового закону:


— Якщо банк підвищує ставку по кредиту, він зобов'язаний повідомити позичальника за місяць, — пояснює економіст Олександр Охріменко. — Якщо позичальник не згоден із зростанням відсотків, він повинен протягом 30 днів з дня відмови погасити весь кредит за старою ставкою.


— Банки отримали право переоформляти заставлене майно, якщо позичальник відмовляється погасити кредит, незважаючи на наявність інших судових спорів та майнових вимог з боку третіх осіб на це майно, — пояснює Олександр Охріменко.


— Навіть якщо позичальник перебудує склад в житловий будинок, їм продовжить володіти фінустанова до повної виплати позики, — говорить Охріменко.

Коли ваш родич або знайомий просить виступити поручителем за його кредитом, потрібно сім раз подумати. Якщо він не зможе виплатити борг, доведеться розщедрюватися вам і навіть вашим спадкоємцям.

Популярні новини зараз
Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам
Показати ще

— Законом посилюються вимоги до кредитних поручителів, які більше не зможуть відкрутитися від виплат за своїх позичальників, якщо ті відмовляються або не можуть заплатити, — пояснює Охріменко. — Навіть якщо поручитель помре, його майно продадуть з молотка.

Закон зобов'язує (а не дає право) спадкоємця отримати у нотаріуса або в іншому уповноваженому органі свідоцтва про право спадщини на майно, що обтяжене боргами.

— Коли такого документа на руках немає, у банків можуть виникнути проблеми в судах, якщо обставини змусять до суду, — зазначає адвокат Андрій Турій. — У той же час за будь-якою людиною залишається право відмовитися від небажаного спадщини, навіть якщо померлий склав заповіт.

Також слід пам'ятати, що згідно ст. 1282 ЦК платити за боргами померлого спадкоємець повинен виключно в межах вартості отриманого майна. Своїм добром і гаманцем він не ризикує.

Також нагадуємо, що Верховна Рада прийняла закон, який буде зобов'язувати спадкоємців гасити банківські кредити померлих родичів.