Незважаючи на продовження військових дій на Донбасі, Україна повинна максимально використовувати шанси на встановлення миру, як і заявляв Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.

Таку думку в ефірі телеканалу «Україна» висловив засновник політичної партії «ОСНОВА» народний депутат України Сергій Тарута.

«Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер сказав, що з імовірністю 80% військові дії на Донбасі в 2018 році продовжуватимуться. Але навіть за таких оцінок ми повинні максимально прагнути реалізувати 20% шансу на мирне врегулювання, тому що це можливість зберегти як життя наших хлопців на фронті, так і мирних жителів», – підкреслив Сергій Тарута.

Засновник партії «ОСНОВА» також нагадав, що раніше представив свій план мирного врегулювання на Донбасі – «Три основи: Легітимність, Безпека, Довіра», елементом якого є перехід до Віденського формату переговорів по врегулюванню конфлікту.

«Я запропонував перевести мінський майданчик переговорів до Відня. Днями глава МВС Арсен Аваков підтримав заміну мінського формату на інший – Відень, або будь-яку іншу альтернативну. Тим більше, що зараз Україна має досить напружені відносини з Білоруссю. До врегулювання цього процесу потрібно підключати ОБСЄ і спецпредставників від Німеччини та Франції», – додав Сергій Тарута.

Популярні новини зараз
З 1 квітня почнете отримувати від 3 520 до 8 тисяч гривень: чиї виплати стали більшими Україна може поринути у темряву: енергетики заговорили про блекаут Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім За безкоштовні поїздки в автобусах тепер доведеться платити
Показати ще

Нагадаємо, більшість політиків зазначають, що Мінські угоди себе не виправдали і не принесли кардинального поліпшення ситуації. Незважаючи на підписані документи, обстріли бойовиків не припиняються, а українські солдати продовжують гинути на Донбасі. За останні кілька днів глава МВС Арсен Аваков і ряд інших політиків заявили, що Мінські домовленості вже не працюють, в зв’язку з чим є потреба шукати новий формат переговорів.

Дивіться: інтерв'ю з Сергієм Тарутою

Як повідомляв портал "Знай.ua", Литва поставила крапку у питанні летальної зброї для України.