Тільки нещодавно селяни, котрі живуть неподалік бази скандально відомих "Гаврилівських курчат" скаржилися на жахливий сморід та антисанітарію – трупи птахів, як виявилося, власники доручали закопувати просто у землю поряд із цехами. Від цього могла отруїтися вода у річках, а удар по екології навіть складно було оцінити.

Екологічна катастрофа

Втім, ситуація повторилася, і цього разу на Вінниччині. Мешканці були просто вимушені звернутися до Європейського Банку Реконструкції Розвитку зі скаргою на ПАТ "Миронівський Хлібопродукт", власником якого записаний ніхто інший, як радник президента олігарх Юрій Косюк, зазначає bihus.info. В ЄБРР уже розпочали розслідування.

"Ситуацію оцінить незалежний орган. З результатами розслідування ознайомлять як людей, які скаржилися, так і банкірів ЄБРР, які ведуть ці проекти (кредитування “Миронівського Хлібопродукту - ред.), і керівництво Банку", - прокоментував старший радник ЄБРР у Східній Європі і Кавказі Антон Усов.

Цікаво, що свою скаргу мешканці сіл Клебань, Оляниця і Заозерне надіслали саме до Європейського банку, бо ЄБРР уже давно співпрацює з "Миронівським Хлібопродуктом" і кредитує підприємство Юрія Косюка. У документі йдеться про те, що птахофабрики, де вирощують курей (так звані “бригади”) – джерело неприємного запаху і взагалі ризик руйнування всіх сусідніх будинків.

Популярні новини зараз
Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone
Показати ще

При цьому нарікання - дуже різноманітні: від неприємного запаху аж до руйнування будинків. При цьому координаторка ГО "Екодія" Тамара Харчилава пояснила, що це прямо суперечить законодавству України.

"Там прописано чітко, як потрібно утилізувати відходи, як їх потрібно зберігати на час, коли йде утилізація. Бо зрозуміло, що іноді немає технічної можливості вивезти все. І там чітко і однозначно написано, що не можуть вони, ці відходи, контактувати з землею, і не можна їх розкидати просто неба", - запевнила вона.

Скарги не діють?

Припущення були недаремні: зовсім скоро у селі Оляниці всі будинки вкрилися тріщинами, які почали з’являтися після того, як ПАТ "МХП" запустило інтенсивний рух вантажівок. Селяни це збігом точно не вважають.

Скаржаться і у селищі Заозерне: вже півтора року відкрите кримінальне провадження щодо можливого фальшування громадських слухань представниками "Миронівського Хлібопродукту".

У компанії запевнили: про скаргу знають, але порушень закону у своїй роботі нібито не бачать – мовляв, дотримуються всіх правил і користуються виключно "дозволеними шляхами". Але людям від переконань холдингу легше жити не стало: ситуація досі не змінилася.

Дивіться: Рябагеддон. Курко-олігарх проти українських селян

Як повідомляв портал "Знай.ua", в курятині із заводу олігарха Косюка знайшли речовини, котрі можуть викликати рак.