Державний "Нафтогаз" звернувся до Стокгольмського арбітражу з позовом, в якому просить переглянути тариф на транзит за контрактом з російським "Газпромом".

У прес-службі компанії повідомили, що "Нафтогаз" планує переглянути тариф з березня 2013 року. Українська компанія оцінила свої фінансові вимоги у 11,58 млрд доларів, не рахуючи відсотків.

Відомо, що в арбітражі "Нафтогаз" буде посилатися на суттєві зміни на газовому ринку Європи, а також на невідповідність тарифу європейському рівню.

У "Нафтогазі" пояснили, що контракт на транзит газу між НАК "Нафтогаз" і російським "Газпромом" дає сторонам можливість вимагати перегляду тарифу. У лютому 2018 року Стокгольмський арбітраж з процедурних причин відхилив вимогу "Нафтогазу" про перегляд тарифу. Переговори з "Газпромом" за умовами транзиту виявилися неконструктивними.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

А ось 17 липня представники Європейського Союзу, України і РФ планують провести тристоронні переговори щодо газу, де також обговорюватимуться умови транзиту російського газу через українську територію.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв може тепер не перейматися за своє життя. Відомо, що служба безпеки його компанії купила спеціально для Коболєва величезний броньований автомобіль "Кадилак Ескалейд" (Cadillac Escalade).

Українські журналісти з посиланням на власні джерела повідомляють, що служба безпеки "Нафтогазу" приділила особливу увагу щодо запобігання зовнішніх загроз життю і здоров'ю свого начальника.

Як повідомляв портал "Знай.uа" у Швейцарії Вищий суд кантону Цуг відновив арешт акцій Nord Stream AG Nord Stream 2 AG (проектні компанії газопроводів "Північний потік" і "Північний потік - 2"), які офіційно перебувають у власності російського "Газпрому". Відповідну інформацію нещодавно підтвердили в НАК "Нафтогаз України".

За даними української компанії, активи російського монополіста залишатимуться під арештом, поки не розглянуть апеляцію НАК "Нафтогаз України" на рішення про його зняття.