Гучний закон про люстрацію в Україні, як виявилося, досі не працює повноцінно – коли справа доходить до потрібного судді чи прокурора, норми перестають діяти.Нещодавно вдалося уникнути відповідальності одному з тих, хто впливав на долю незаконно засуджених учасників Революції Гідності – Коптелову Павлові.

Мільйонні хабарі за справу

Він працював свого часу в одній із місцевих прокуратур Києва, як повідомляє "Київ оперативний":

"Саме ця морда (одна із багатьох) займалася справами майданівців під час Революції Гідності. І саме цій морді вдалося уникнути люстрації (як і багатьом іншим). А погорів пан Павло з другом (колишній працівник Генеральної прокуратури) на тому, що вимагали хабар за неповідомлення про підозру одному з учасників кримінального провадження. Розумієте, так? Оплачуєш 22.5к $ і все — ти більше ніякий не підозрюваний", - йдеться у коментарі до фото.

Прокурор Павло Коптелов

Популярні новини зараз
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Показати ще

Скільки насправді отримав грошей Коптелов, точно ніхто порахувати й не береться – вочевидь, мова йшла про захмарні суми, адже справи ці – загальнодержавного значення. Припускають, що у цьому якимось чином зацікавлені представники Департаменту захисту економіки, котрі діють під процесуальним керівництвом Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України.

Відповідальність - на папері?

Згідно статистики, вдалося затримати на хабарництві осіб, вилучили в яких всього 20 тисяч доларів США Сталося це в одному з столичних закладів харчування.

Основні події Революції Гідності

"За фактом даної події слідчими СБ України відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вчинення дій або бездіяльність з використанням наданих їй повноважень в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, або в інтересах третьої особи) КК України. Прокурора із поплічником затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України", - зазначається у повідомленні.

Дивіться: Революція гідності, хронологія подій

Як повідомляв портал "Знай.ua", екс-мер Слов'янська Донецької області Неля Штепа, яка раніше була звинувачена в сепаратизмі, подала позов про захист честі і гідності. Адресувала вона свою позовну заяву до першого заступника голови Верховної ради Ірини Геращенко.