Юлія Тимошенко та інші українські політики терміново записалися в борці проти зовнішнього управління, оскільки ретельно вивчили свіжі соціологічні дослідження. Таку точку зору висловив політичний психолог Сергій Кривуля, повідомляє «Кореспондент».

Експерт звернув увагу на те, що заяви Олега Ляшка, Юлії Тимошенко, Сергія Тарути та інших політиків другого-третього ешелонів звучать як під копірку.

«По-перше, всі вони заявляють, що світові олігархи «використовують для досягнення своїх корисливих цілей вище керівництво країни», тому що хочуть з допомогою заяв про «зовнішнє управління» вдарити по керівництву України. По-друге, ніхто з них не ризикнув прямо заявити, хто насправді стоїть за моделлю зовнішнього управління і хто винен у всіх бідах нашої країни», — уточнив Сергій Кривуля.

Тим часом останні соціологічні дослідження свідчать про те, що серед проблем, які найбільше хвилюють українців, на перший план виходять настрої, характерні для опозиційного виборця, звернув увагу експерт.

Дані соціологічної групи «Рейтинг» показують, що за рік число українців, що вимагають припинення війни на Донбасі, зросла з 53 до 67%. За даними опитування центру «Софія» за квітень 2018 року, 45,6% опитаних хвилює боротьба з корупцією; зниження цін на продукти і споживчі товари вимагають 31,9%; зменшити тарифи на послуги ЖКГ вимагають 29,6%, зазначив Сергій Кривуля.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

«Мирне врегулювання на Донбасі та критика підвищення тарифів, зростання безробіття і т. д., в результаті яких народ убожіє — це фірмові теми Віктора Медведчука та його руху «Український вибір». Сам Медведчук пояснює політичні та економічні проблеми України тим, що країна перетворилася на об'єкт в політичних іграх США і їх союзників, встановили зовнішнє управління», — пояснив експерт.

Кривуля також вважає, що Тимошенко і Ко, уважно вивчивши соціологію, звернули увагу на дві основних тенденції в настрої суспільства — стрімко зростаючий запит суспільства на встановлення миру в країні, а також і боротьбу з бідністю і зубожінням.

«Фігура №1 в темі мирного врегулювання — Медведчук, який розробив мирний план, де перший етап припускає, що Верховна Рада прийме чотири закони, які втілюють у життя пункти Мінських угод. Медведчук з 2014 року не тільки критикує, але й пропонує рецепти рішень проблем бідності та безробіття. Тому, побачивши, як дві основні тенденції демонструють, що на перший план виходить цільова аудиторія Медведчука, Тимошенко і компанія почали копіювати риторику опозиційного політика, щоб зацікавити опозиційного виборця. Інше питання, що опозиціонер привчив свою аудиторію до конкретики, а Тимошенко та інші говорять про проблему, але не пропонують жодних рецептів її рішення», — підсумував Сергій Кривуля.