Бізнес в Україні останнім часом став настільки невигідним, що провідні фахівці різних галузей навідріз відмовляються відкривати власну справу. І їх можна зрозуміти, адже у державі, чинна влада якої не володіє чітким планом на майбутнє, немає сенсу вносити свій вклад.

Такої позиції дотримується засновник політичної партії "Основа", позафракційний народний депутат Сергій Тарута.

Під час робочого візиту до Полтави політик обговорив болючі питання українського бізнесу із представниками Інституту розвитку міста. Спільно із відомим дипломатом Андрієм Ніколаєнком та членами партії Володимиром Полочаніновим і Катериною Вайдич вони представили альтернативний варіант свого бачення стратегії: Доктрину збалансованого розвитку "Україна 2030".

У документі містяться всі етапи та подальші дії для повернення економічної стабільності держави. Допомогали у його створенні провідні науковці, бізнесмени та громадські діячі.

Популярні новини зараз
Запам'ятайте це, а краще запишіть: "Нафтогаз" дав корисні інструкції Фанати засудили Могилевську за заохочення доньки: "Не зробили висновків..." Комунальники "наплювали" на мораторій: встановили незаконні тарифи та змушували переплачувати Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило
Показати ще

"Доктрина — це той план, мрія, якою хочемо збудувати країну. Тут дуже амбітні цілі. Україна до 2030 року мусить увійти до тридцятки найрозвиненіших держав світу, наростити ВВП до 710-750 мільярдів доларів США (нині маємо 87-88 мільярдів, а у 2013-му було 180 мільярдів). Щороку економіка має зростати на 10-15 відсотків", - підкреслив Тарута.

На думку політика, Україні варто рівнятися на приклад систем, які працюють на Тайвані, у Сінгапурі, Китаї. У нас же досить багато переваг навіть над іноземцями – це сфера промисловості, енергетики та логістики. Якщо їх модернізувати, вважає нардеп, існують всі шанси вийти на міжнародний рівень.

"Наступне завдання — формування мінімум 50 відсотків середнього класу й припинення трудової еміграції за кордон. Маємо створити такий інвестиційний клімат, інвестиційну безпеку, щоб сюди хотілося приїжджати, вкладати кошти й давати кредити. Чергова важлива ціль — чиновник має стати менеджером, а влада — сервісом, щоб остання створювала умови, а не керувала ресурсами, як зараз", - додав він.

Дивіться: Сергій Тарута про ситуацію в Україні

Як повідомляв портал "Знай.ua", аналітики підрахували збитки від корупції в Україні.