Державний секретар Сполучених Штатів Майк Помпео розповів, як їздив на тимчасово окуповані території Донбасу, коли обіймав посаду голови ЦРУ, і бачив, до чого привів "русскій мір".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк повідомляють американські ЗМІ, про це Помпео розповів під час слухань комітету Палати представників Конгресу США у закордонних справах.
На засіданні один з конгресменів висловив невдоволення, що світова спільнота часто ігнорує той факт, що Росія вторглася в українські володіння і незаконно відібрала частину території, на що держсекретар відповів, що, дійсно, це питання необхідно вивести на новий рівень, додавши йому ваги.
Помпео також нагадав, як відвідував український східний регіон.
"Остання подорож, яке я зробив у своїй попередній ролі в Україну, була на Донбас, де я побачив, з якими викликами стикається Україна і її народ. Це - дуже серйозна справа. Російські анексували одну п'яту частину їхньої країни. Ми ніколи не повинні забути, що це сталося", - сказав держсекретар.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що "війська" Путіна наслідили в десятках американських штатів. Два роки тому російські хакери влаштували замовлену, добре підготовлену кібер-кампанію проти державної виборчої інфраструктури США. Нещодавно таку заяву оприлюднили на офіційному ресурсі Комітету з розвідки американського Сенату.
Згідно з документом, хакери здійснили кілька спроб проникнути в виборчу систему щонайменше 18 американських штатів. Крім того, як мінімум в шести штатах хакери намагалися зламати веб-сайти, що мають відношення до виборів. Одного разу дістатися до закритої бази виборців їм все ж вдалося, але маніпулювати окремими голосами або вплинути на загальний підсумок голосування так і не змогли. У Комітеті вважають, що ця атака була частиною більш масштабного втручання Росії у президентські вибори США.
Ми також писали про те, що під час брифінгу заявила офіційний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Хізер Нойерт розповіла, які території є найнебезпечнішими для російськомовного населення і як Росія сама домоглася цього.