Турецька спецслужба MIT викрала і вивезла з України до Туреччини двох своїх громадян, підозрюваних в причетності до спроби перевороту 2016 року.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише видання "Страна", посилаючись на інформацію власних джерел.
Турецького бізнесмена Салиха Зегі Ігіта викрали 12 липня серед білого дня в Одесі, з ресторану "Алі-Баба". Його вивезли на територію турецького консульства і звідти таємно переправили до Туреччини.
Факт викрадення та вивезення до Туреччини турецького бізнесмена, який знаходився в опозиції до чинного президента Ердогана, підтвердили в турецьких засобах масової інформації.
Другого - відомого турецького опозиційного блогера і журналіста Юсуфа Інана, співробітники турецької служби безпеки викрали з Миколаєва 15 липня. Він теж уже в Туреччині.
Юсуфа Інана турецька влада звинувачують у поширенні через соціальні мережі інформації, яка нібито завдає шкоди державним інтересам. Юсуф Інан відомий також тим, що брав активну участь в опозиційній кампанії проти чинного президента Туреччини Ердогана. Обставини викрадення журналіста наразі невідомі. За словами знайомих Юсуфа Інана, він вийшов ненадовго з дому у справах.
Та вже на наступний день турецькі ЗМІ повідомили про те, що Юсуф Інан затриманий їхніми спецслужбами і відправлений на батьківщину.
Про викрадення Інана повідомляє і журналіст Осман Пашаєв.
"Спецслужби Туреччини минулого четверга з України вивезли журналіста Юсуфа Інана. Його звинувачують у членстві в терористичній організації Фетуллаха Ґюлена. Інан після спроби військового перевороту 2016- го покинув Туреччину - повідомляє проурядова турецька газета Акшам. Віддалено з України Юсуф Інан керував Інтернет-виданням, яке спеціалізується на Ізмірських темах. Видання різко критикувало уряд партії Справедливості і Розвитку ", - написав Пашаєв.
Викрадення турецьких опозиціонерів проводить спецслужба цієї країни під назвою "МІТ" (Milli İstihbarat Teşkilatı). Це національна розвідувальна організація з функціями таємної політичної поліції, в тому числі і за кордоном.
Як повідомляє Осман Пашаєв, такі ж операції з викрадення турецькі спецслужби провели останнім часом в Азерайджані, Косово і Габоні. "Без санкцій місцевих судів. Приїхали. Забрали. Поїхали, - написав журналіст".
Операцію із затримання своїх громадян в Україні турецька спецслужба по суті зробила без офіційного погодження з українською владою.
Нагадаємо, що У Туреччині поліція затримала 47 осіб, підозрюваних у підтримці невдалого державного перевороту, який стався два роки тому.
Сталося це напередодні президентських і парламентських виборів, які відбулись 24 червня.
Як повідомляв портал "Знай.ua", Реджеп Таїп Ердоган вдруге став президентом Туреччини.
Він склав присягу і вступив на посаду президента. Церемонія відбулась в будівлі парламенту в Анкарі 9 липня.
Примітно, що з інавгурацією Ердогана у Туреччині офіційно змінилася форма державного правління з парламентської на президентську.
"Новоспечений" турецький президент Раджеп Ердоган під час інавгурації оголосив, хто увійде до нового складу уряду країни.
Так, главою Міністерства фінансів став зять Ердогана Берат Албайрак.