За 2017 рік українські заробітчани перевели рідним і близьким з Польщі колосальну суму, яка дорівнює 3-4% внутрішнього валового продукту.

Про це заявив віце-міністр закордонних справ Польщі Бартош Цихоцький. Він зазначив, що на сьогоднішній день тут працюють або навчаються більше мільйона українських громадян.

"Заради їх прав, трудових прав, а й для нашої пенсійної системи, системи охорони здоров'я, є бажаним більш широке регулювання ситуації. Але це залежить від міністерств праці та соціальної безпеки", - зазначив віце-міністр.



"Якщо українська сторона буде зацікавлена, я впевнений, що ми зможемо запланувати консультації і працювати над цим", - заявив Цихоцький.

Популярні новини зараз
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Показати ще


"Це мій скромний заклик до позитивних змін в цьому напрямку. Щоб зрозуміти масштаб цього феномена, ви повинні зрозуміти, що в 2016 році, за підрахунками, українці, що працюють в Польщі, прислали в Україну близько 8 млрд злотих. У 2017 році - понад 12 млрд злотих", - сказав він.



"Це дорівнює 3 або 4% ВВП України. Це величезна сума грошей - це значить, що величезна кількість людей з українського боку займаються діяльністю в нашій економіці", - підкреслив дипломат Польщі.

На його думку, у такого роду діяльність є позитивні риси, і польська сторона підтримує те, що українці приїжджають до Польщі на навчання або заробітки.



"Але справа в тому, що повинні бути кращі рамкові принципи для цього, і це відповідальність для обох наших держав", - підсумував Ціхоцький.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що Бартош Цихоцький звинуватив Україну в тому, що вона займається героїзацією особистостей, яких у Польщі вважають відвертими злочинцями.

Трохи раніше дипломат заявив, що заяви про примирення, які роблять українські політики, створює лише додатковий дефіцит довіри. "Проблема, коли слова української сторони абсолютно не відповідають дійсності. Це проблема довіри до нашого українського партнера, який в квітні 2015 року, в день візиту президента Польщі до Верховної Ради, прийняв так званий пакет законів про героїзацію Української повстанської армії", - заявив віце-міністр.