У списку країн світу, де громадяни витрачають більшу частину свого заробітку на продукти харчування, Україна посіла третє місце.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це стало відомо завдяки заяві директора асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка, пише портал "Політека".
«За даними Міністерства сільського господарства США, Україна входить в ТОП-10 країн, громадяни яких найбільше витрачають на продукти. Якщо скласти витрати на харчування, сигарети і алкоголь, то наша країна входить до ТОП-5 країн світу з найвищими витратами», — написав він.
У дослідженні наголошується, що в 2016 році українці витратили 38% від усіх доходів на продукти і 8,1% на алкоголь і сигарети. Таким чином, загальні витрати становили 46,1%.
«Країною, де громадяни мають найменші витрати на продукти та шкідливі звички, є Сполучені Штати. Американці в позаминулому році витратили лише 6,3% своїх доходів на харчування та 2% на алкоголь і сигарети, що становить у загальному 8,3%», — йдеться в замітці.
Наприклад, у сусідній Польщі на харчування витрачають 16,5% і 6,2% на алкоголь і сигарети.
Останнє місце за дослідженнями в Нігерії, громадяни якої на все це витрачають майже 60%.
«Але як з'ясувалося, ми любимо не тільки їсти, а й пити і курити. За сукупними витратами сімей на погані звички українці також входять до п'ятірки країн світу з найбільшими витратами. Вперед ми пропустили тільки Естонію, Білорусь, Угорщину і Чехію», — зазначив Дорошенко.
Також наголошується, що дослідження за 2016 було оприлюднено лише в кінці 2017 року, тому воно найсвіжіше. Витрати досліджували в 92 країнах світу. У витратах громадян на головні потреби не відбувається щорічно істотних змін.
Як повідомляв портал "Знай.uа" дії українського уряду в цьому році можуть призвести до подвійного удару по цінах і нового падіння гривні. Таку думку висловив голова Комітету економістів України Андрій Новак.
«Уряд має намір підвищити ціну на газ і електроенергію. Паралельно планується з бюджету на цей рік девальвація гривні до показника 30,1 грн за долар США до кінця року. А це означає подвійний удар по цінах: з одного боку – на енергоресурси; з іншого – девальвація гривні і підвищення цін на всі імпортні товари», — зазначив він.