У списку країн світу, де громадяни витрачають більшу частину свого заробітку на продукти харчування, Україна посіла третє місце.

Про це стало відомо завдяки заяві директора асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка, пише портал "Політека".

«За даними Міністерства сільського господарства США, Україна входить в ТОП-10 країн, громадяни яких найбільше витрачають на продукти. Якщо скласти витрати на харчування, сигарети і алкоголь, то наша країна входить до ТОП-5 країн світу з найвищими витратами», — написав він.

У дослідженні наголошується, що в 2016 році українці витратили 38% від усіх доходів на продукти і 8,1% на алкоголь і сигарети. Таким чином, загальні витрати становили 46,1%.

Популярні новини зараз

"Вагітний" животик Тіни Кароль розбурхав українців: "Як сумно"

Арсен Мірзоян влаштував дітям свято на канікулах: їжте, поки мама не побачила

"Зайка" Юлія "повернулася" до Міші Заливако після фіналу "Холостяка": "Проявив турботу і увагу"

9-річна донька Ані Лорак вразила різкими змінами зовнішності: Мурат допоміг

Показати ще

«Країною, де громадяни мають найменші витрати на продукти та шкідливі звички, є Сполучені Штати. Американці в позаминулому році витратили лише 6,3% своїх доходів на харчування та 2% на алкоголь і сигарети, що становить у загальному 8,3%», — йдеться в замітці.

Наприклад, у сусідній Польщі на харчування витрачають 16,5% і 6,2% на алкоголь і сигарети.

Останнє місце за дослідженнями в Нігерії, громадяни якої на все це витрачають майже 60%.

«Але як з'ясувалося, ми любимо не тільки їсти, а й пити і курити. За сукупними витратами сімей на погані звички українці також входять до п'ятірки країн світу з найбільшими витратами. Вперед ми пропустили тільки Естонію, Білорусь, Угорщину і Чехію», — зазначив Дорошенко.

Також наголошується, що дослідження за 2016 було оприлюднено лише в кінці 2017 року, тому воно найсвіжіше. Витрати досліджували в 92 країнах світу. У витратах громадян на головні потреби не відбувається щорічно істотних змін.

Як повідомляв портал "Знай.uа" дії українського уряду в цьому році можуть призвести до подвійного удару по цінах і нового падіння гривні. Таку думку висловив голова Комітету економістів України Андрій Новак.

«Уряд має намір підвищити ціну на газ і електроенергію. Паралельно планується з бюджету на цей рік девальвація гривні до показника 30,1 грн за долар США до кінця року. А це означає подвійний удар по цінах: з одного боку – на енергоресурси; з іншого – девальвація гривні і підвищення цін на всі імпортні товари», — зазначив він.