Через ситуацію зі значною перевитратою коштів, які нещодавно виділили на ремонт та реконструкцію комплексу будівель норвезького парламенту, подав у відставку спікер Улемік Томмессен.

За оцінками експертів, загальна вартість робіт у будівлі не повинна була перевищувати 70 мільйонів крон (9 мільйонів доларів). Але згодом в документам додалися доповнення: проект роширили, а витрати збільшили до 2,3 мільярдів крон (майже 300 мільйонів доларів).

Ще наприкінці минулого місяця Томессон запевняв: цих грошей нібито не вистачить, тому не обіцяв завершити ремонт найближчим часом. Це привернуло увагу більшості парламентських партій, котрі відкрито заявили про недовіру спікеру.

Популярні новини зараз
Отримаєте менше – не дивуйтесь: Пенсійний фонд попередив про зміну розміру субсидії У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись ВПО запропонують розпочати життя з чистого аркуша: як це зробити
Показати ще

Цікаво, що кілька років тому саме Норвегія та її уряд на чолі із Томессоном виступили з ініціативою допомогти Україні у просуванні реформ. За іронією долі, мова тоді йшла якраз про боротьбу із корупцією.

"Ми можемо допомогти, то це в питаннях просування демократії та боротьби з корупцією — тобто там, де ми сильні. Минулого року ми реалізували проект, який допоміг Верховній Раді у проведенні програми реформ Ради Європи. Це була норвезька ініціатива, до якої приєдналися всі країни-учасниці. Ми, норвежці, запрошуємо групи українських парламентарів — чисельністю від восьми до дванадцяти осіб — у нашу країну, щоб вони вивчали норвезький парламент і демократичну систему. Також я вважаю, що українським політикам дуже потрібно вивчати нашу партійну систему. Не саму систему як таку, а те, як побудовані партії, як вони працюють з програмами, з місцевими організаціями, з фінансуванням тощо", - пояснював спікер.

Дивіться: правоцентристи залишилися при владі у Норвегії

Як повідомляв портал "Знай.ua", президент Словаччини Андрей Кіска заявив про ймовірність проведення дострокових виборів. Причина тому – недовіра з боку суспільства у зв'язку із розслідуванням вбивства наприкінці лютого журналіста Яна Куцяка та його нареченої. Кіска пообіцяв розпочали переговорили з лідерами політичних партій щодо їхнього бачення, як владнати ситуацію, анонсував також новий формат роботи уряду. Напередодні у Словаччині відбулися масові мітинги з вимогою розслідування убивства журналіста. Яна Куцяка та його обраницю застрелили наприкінці лютого, тіла знайшли у їхньому будинку в населеному пункті Велька Мача неподалік міста Трнава.