Співробітники Національної поліції зігнорували рішення Печерського районного суду Києва та, застосувавши силу, 3 березня розігнали наметове містечко і затримали активістів, що було незаконно.

Про це повідомив народний депутат Мустафа Найєм, посилаючись на рішення суду, в якому чітко сказано, що поліцейські мали право лише на огляд наметового містечка.

"Згідно з документом, відомий суддя Білоцерківець дав слідчим дозвіл на огляд приміщення та іншого майна в наметовому містечку з метою знайти причетних до нападу на поліцейських за два дні до цього, а також предметів, якими це було здійснено. При цьому в ухвалі суду чітко вказано, що огляд приміщення повинен проводитися за нормами ст. 237 КПК України. Ані вищезазначена стаття Кодексу, ані будь-які інші правила обшуку й огляду не передбачають знесення приміщення чи майна", - пише Найєм на своїй сторінці в Facebook.

Популярні новини зараз
Комунальники "наплювали" на мораторій: встановили незаконні тарифи та змушували переплачувати Українців закликали не відкладати на завтра: можна подати заяву на пенсію за лічені хвилини Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити
Показати ще

Він також додає, що затримання громадян під час обшуку можливе лише у виняткових випадках.

"Затримання громадян під час обшуку можливе лише за виняткового переліку обставин, передбачених ст. 208 КПК, а саме: якщо особу застали під час замаху або вчиненні злочину або безпосередньо після вчинення злочину, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі. У цих випадках поліцейські повинні були зафіксувати ці факти, і не пізніше ніж за 24 години прокурор або слідчий зобов'язані були внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань", - зазначає народний депутат.

Найєм також нагадав про те, що за офіційними даними, у суботу було затримано 111 осіб та складено чотири протоколи про адміністративні правопорушення.

"Оскільки інші провадження досі не розпочаті, вочевидь, у поліції немає доказів вчинення інших злочинів. З чого випливає, що всі затримання були протизаконними і єдиний статус, який могли мати затримані - це свідки. Але в законодавстві немає жодної норми, яка б давала право правоохоронним органам затримувати свідків події", - додає він.

Есть все основания полагать, что действия сотрудников Национальной полиции в субботу у Верховной рады были сомнительны с...

Posted by Mustafa Nayyem on Tuesday, 6 March 2018

Як повідомляв портал "Знай.ua", 3 березня силовики Національної гвардії атакували наметове містечко, розташоване під стінами українського парламенту та зачистили його у "найкращих" традиціях Януковича.

Під час знесення наметового містечка біля Верховної Ради між протестувальниками та правоохоронцями відбулися сутички.

У прокуратурі Києва зареєстрували два кримінальні провадження за фактами подій під час зачистки наметового містечка. Перша справа попередньо кваліфікується за статтею про перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу.

Друге кримінальне провадження відкрито за фактом перешкоджання співробітниками поліції роботі фотокореспондента Радіо Свобода Сергія Нужненка. Попередня кваліфікація – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.