Великобританія, США і Франція пропонують Раді Безпеки ООН новий проект резолюції по Сирії.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це в неділю, 15 квітня, повідомило агентство AFP.
"Три країни-союзниці поширили спільний проект резолюції в Раді Безпеки, який закликає до безперешкодної поставки гуманітарної допомоги, припинення вогню і вимагає, щоб Сирія приєдналася до мирних переговорів під керівництвом ООН", - наголошується в повідомленні.
Цей крок свідчить про прагнення Заходу "повернутися до дипломатичного врегулювання" майже відразу після військової операції, підкреслює видання. Документ також передбачає створення "незалежного механізму" для того, щоб розслідувати застосування хімічної зброї в сирійському місті Дума. Проект, зокрема, закликає президента Сирії Башара Асада співпрацювати з Організацією із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), експерти якої зараз вивчають те, що сталося в Думі. При цьому ОЗХЗ надається 30 днів для того, щоб представити доповідь, повністю чи Сирія відзвітувала про свої запаси хімічної зброї.
Також в документі йдеться про те, що сирійський уряд має "без попередніх умов" почати переговори з повстанцями.
Проект резолюції повинні обговорити 15 квітня.
Крім цього західні країни в Радбезі ООН звинуватили Сирію в нездатності виконати обіцянки про відмову від програми хімічної зброї відповідно до угоди 2013 року, гарантом виконання якої виступила Росія.
Варто відзначити, що 14 квітня збройні сили західних країн скинули крилаті ракети на науково-дослідний центр в Дамаску, сховище хімічної зброї біля Хомса і командний пост, що знаходиться неподалік. Про це повідомив президент США Дональд Трамп, який виступив з екстреною заявою.
"Нещодавно я наказав збройним силам Сполучених Штатів завдати точних ударів по цілях, пов’язаних з хімічною зброєю сирійського диктатора Башара Асада", – зазначив він.
Трамп підкреслив, що США продовжать діяти до тих пір, поки Сирія не припинить використовувати хімічну зброю. Президент США також зазначив, що Сполучені Штати не мають наміру намагатися здобути постійну присутність в Сирії. Трохи пізніше Трамп сказав, що Великобританія і Франція також беруть участь в операції.
“Зараз йде спільна операція зі збройними силами Франції та Сполученого Королівства. Ми дякуємо їм обом”, – додав він.
Міністр оборони США Джеймс Меттіс в спеціальному зверненні запевнив, що удари завдавалися точково, щоб уникнути цивільних втрат.
“О 9 вечора США, Франція і Великобританія разом вдарили по сирійських об’єктах, пов’язаних з виробництвом хімічної зброї, першою метою була лабораторія хімзброї”, – заявив він. Меттіс також уточнив, що цей авіаудар був в два раза сильнішим, ніж торішній удар по сирійській авіабазі. Тоді причиною авіаудару також послужила хіматака на мирне населення в Сирії.
За різними даними, Штати випустили 46 Tomahawk.
Яку відповідь готує Москва на бомбардування Сирії
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Росія вибухнула страшними погрозами через ракетний удар по Сирії.