За попередніми даними, динаміка цін в Україні у першому півріччі явно свідчить про покращення, однак з урахуванням можливого сезонного прискорення інфляції у жовтні-грудні зовсім немає впевненості в її зниження в поточному році до цільового показника Національного банку на рівні 6% +/- 2 п. п.

Про це заявив глава ради НБУ Богдан Данилишин на своєму акаунті в Facebook.

Він повідомляє, що істотне уповільнення темпів інфляції у другому кварталі поточного року, у тому числі є результатом послідовної стриманої монетарної політики НБУ.

Основними факторами немонетарного характеру, які можуть негативно вплинути на інфляцію в липні, Данилишин вважає за можливе подальше зростання вартості палива на тлі зростаючих світових цін на нафту, зростання цін на транспортні послуги у зв'язку з подорожчанням вартості проїзду в громадському транспорті.

Популярні новини зараз

Українські студенти та викладачі розповіли, як ставляться до дистанційки: "Абсурдне рішення"

Дотримання норм або порушення прав? Мережа кінотеатрів змусила українців приходити з ПЛР-тестами

Без черг і папірців: українцям показали простий спосіб дізнатися розмір нарахованих субсидій

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще

Існують фактори немонетарного характеру, які, звичайно, можуть позитивно вплинути на інфляцію в липні. Так, глава ради НБУ виділив тенденцію до уповільнення зростання цін виробників, суттєве сезонне підвищення пропозиції плодоовочевих товарів і ймовірне зміцнення курсу гривні.

Знай.uа також нагадує, що 10 липня, наголошується на валютному ринку значними змінами: у той час як американська валюта знову починає здавати позиції, європейська - навпаки, зміцнює їх, і вже наблизилася до психологічної позначки.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби регулятора.

Національний банк України встановив наступний курс валютна 10 липня:

1 долар США – 26,25 гривень

1 євро – 30,94 гривні

10 російських рублів – 4,18 гривень

При цьому нагадаємо, за даними Національного банку, до кінця наступного року при негативному прогнозі курс долара може досягти 39,4 грн. Так, Нацбанк розробив стратегію на випадок неотримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду і падіння світових цін на метал.

Мова йде про три сценарії:

базовий (згідно з якою курс до кінця наступного року становитиме 28,7 грн./$);

без траншів МВФ – 33,7 грн. за долар;

без траншів МВФ і у випадку падіння цін на метал – 39,4 грн. за долар.