За попередніми даними, динаміка цін в Україні у першому півріччі явно свідчить про покращення, однак з урахуванням можливого сезонного прискорення інфляції у жовтні-грудні зовсім немає впевненості в її зниження в поточному році до цільового показника Національного банку на рівні 6% +/- 2 п. п.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це заявив глава ради НБУ Богдан Данилишин на своєму акаунті в Facebook.
Основними факторами немонетарного характеру, які можуть негативно вплинути на інфляцію в липні, Данилишин вважає за можливе подальше зростання вартості палива на тлі зростаючих світових цін на нафту, зростання цін на транспортні послуги у зв'язку з подорожчанням вартості проїзду в громадському транспорті.
Існують фактори немонетарного характеру, які, звичайно, можуть позитивно вплинути на інфляцію в липні. Так, глава ради НБУ виділив тенденцію до уповільнення зростання цін виробників, суттєве сезонне підвищення пропозиції плодоовочевих товарів і ймовірне зміцнення курсу гривні.
Знай.uа також нагадує, що 10 липня, наголошується на валютному ринку значними змінами: у той час як американська валюта знову починає здавати позиції, європейська - навпаки, зміцнює їх, і вже наблизилася до психологічної позначки.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби регулятора.
Національний банк України встановив наступний курс валютна 10 липня:
1 долар США – 26,25 гривень
1 євро – 30,94 гривні
10 російських рублів – 4,18 гривень
Мова йде про три сценарії:
базовий (згідно з якою курс до кінця наступного року становитиме 28,7 грн./$);
без траншів МВФ – 33,7 грн. за долар;
без траншів МВФ і у випадку падіння цін на метал – 39,4 грн. за долар.