В американських ЗМІ спливає інформація, нібито про те, що Дональд Трамп висловлювався про "російський" Крим.

Незважаючи на це, Державний департамент Сполучених Штатів ще раз підтвердив політику офіційного Вашингтона: Крим – це Україна.

Відповідну заяву озвучив у понеділок, під час телефонного брифінгу для журналістів, високопоставлений офіційний представник Держдепартаменту США.

"Ми підтримуємо територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, і наша політика щодо Криму залишається незмінною", - зазначив представник зовнішньополітичного відомства США у відповідь на прохання прокоментувати висловлювання президента Трампа.

Популярні новини зараз
Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

"Наші санкції – наші кримські санкції – будуть залишатися в силі, поки Росія не припинить окупацію і не поверне Крим Україні", - підкреслив представник Держдепартаменту США.

Як відомо, минулого тижня американське видання BuzzFeed розмістив публікацію, що глава Білого дому Дональд Трамп під час перебування на саміті G7 в канадському Квебеку заявив в одній з бесід, що Крим є російським, оскільки жителі півострова говорять російською мовою. У той же час, Білий дім відмовився коментувати цю інформацію.

Нагадаємо, 18 червня на зустрічі міністрів з питань сільського господарства і рибальства, Євросоюзом у Люксембурзі було прийнято рішення продовжити на рік односторонні санкції відносно анексованого Криму і Севастополя. Про це повідомляє співробітник інститутів ЄС.

"Рада ЄС продовжила на 12 місяців санкції щодо Криму і Севастополя", - сказав він.

Відзначається, що заходи прийняті в рамках стратегії ЄС щодо невизнання возз'єднання півострова з Росією.

Санкції щодо Криму і Севастополя продовжено на рік без обговорення, просто затвердивши узгоджене раніше постійними представниками країн ЄС рішення. Ці заходи прийняті в рамках стратегії ЄС щодо невизнання возз'єднання Криму з Росією.

Відомо, що санкції стосовно Криму включають заборону на імпорт в ЄС будь-яких кримських товарів, будь-які європейські інвестиції на території Криму, включаючи придбання там нерухомості, фінансування бізнесу, надання послуг, наприклад, туристичних. Європейським судам заборонено вхід у кримські порти, а літакам - посадки в аеропортах Криму за винятком екстрених ситуацій.

В Крим заборонений експорт товарів і технологій у галузі транспорту, телекомунікацій, енергетичного сектору, нафтовидобутку і нафтопереробки, видобутку природних ресурсів, заборонено також надання будь-яких технічних послуг компаніям, що працюють в цих секторах.

Як повідомляв портал "Знай.uа", неспроможність Росії навести порядок в Криму і стало причиною її відмови від півострова півстоліття тому. Про це заявив перший президент незалежної України Леонід Кравчук. Він висловив свою думку з приводу Криму, і дав прогноз, чи варто півострів чекати назад.