В Українському союзі промисловців і підприємців зазначають, що тарифи на електроенергію в Україні одні з найнижчих в Європі і проблемою є не ціна на електроенергію для підприємств, а їх висока енергоємність, проблеми підключення до енергомереж і доступність фінансування. Про це виданню «Ділова столиця» заявив перший віце-президент УСПП Сергій Прохоров.

"Головний сигнал полягає в труднощі доступу до фінансування. Довгострокових кредитів немає взагалі, короткострокові коштують дуже дорого. Ми зараз докладаємо зусилля для створення Агентства з підтримки експорту з відповідними можливостями видавати гарантії та відповідним доступом до кредитів. Якщо говорити про ціноутворення на електроенергію, тарифи у нас досить доступні, менше європейських в три-чотири рази. Зараз страждаємо в силу високої енергоємності нашої промисловості, яка нам дісталася важка спадщина від СРСР. Проблемою сьогодні є доступ до електроенергії, до відкриття нових виробництв та збільшення споживання потужностей. Тут не зовсім конструктивна позиція обленерго, це якась загальна хвороба, доступ до інфраструктури. І тому нам видається, що потрібні відповідні рішення в цій сфері", — вважає Сергій Прохоров.

Як відомо, 3 березня 2016 року НКРЭКУ прийняла постанову №289, в якому затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (так звана формула «Роттердам+»). Згідно цієї методології, вугільна складова у тарифі на електроенергію для промислових споживачів заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт.