Віталій Хомутинник - один з “яскравих” і неоднозначних молодих регіоналів. Він тричі обирався до Верховної Ради, а останнім часом очолює парламентський комітет з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики. Йому пророкували пости глави Державної податкової адміністрації та міністра з питань сім'ї, молоді та спорту. Однак він вважає за краще сидіти в парламенті, відстоюючи інтереси українських підприємців і голосуючи за різні законопроекти. З чого все починалося, розповімо в нашій статті.

Біографія і особисте життя

Хомутиннік Віталій Юрійович народився 4 серпня 1976 року в Макіївці Донецької області. Батько - Юрій Володимирович за родом діяльності майстер-ремонтник, а мама - Валентина Іванівна за освітою швачка, домогосподарка. У 2000 році закінчив Донецьку державну академію управління за спеціальністю “фінанси і кредит”. Після цього отримав заочну освіту в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого.

Сьогодні Віталій Хомутинник благополучно одружений. Його дружина - Світлана Вікторівна. За освітою є економістом. Свого часу закінчила Донецький міжнародний торговий інститут.

“Зі своєю дружиною я познайомився в Донецьку. Спочатку звернув на неї увагу, а потім почав цілеспрямовано збирати інформацію і намагався познайомитися. Ну і такий досяг свого. На той момент вона зустрічалася з іншим хлопцем, вона тоді ще в школі вчилася ... Ми зустрічалися сім років і тільки коли дозріли і зрозуміли те, що це треба і мені, і їй, абсолютно свідомо одружилися”, - коментує своє особисте життя Віталій Хомутіннік

Після одруження, в 2007 році 2 січня народився син Артем і Хомутинник став батьком.

Популярні новини зараз
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Показати ще

Кар'єра Хомутинника

Свою трудову діяльність Віталій почав в 1991 році в ДП “Спеціалізоване управління рекультивації та механізмами будівництва”. Буквально в 17 років Віталій Хомутинник засновує власну комерційну справу. Це був бізнес, заснований на купівлю-продаж різних товарів. Стартовий капітал Хомутинник отримав не від батьків і не в банку, гроші виходило залучати зі сторони покупців. У 1993 році він засновує фірму з пошиття спецодягу для робітників промислових підприємств “Каскад” в місті Макіївка, де працював на різних посадах протягом 7 років.

На базі підприємства сформувалася виробничо-комерційна фірма, а пізніше - закрите акціонерне товариство “Каскад”, яке займається поставками промислового обладнання на підприємства Донецької області. З вересня 2001 року по квітень 2002 року майбутній нардеп займав посаду генерального директора ПК АОЗО “Спецодяг”. З квітня 1998 р по квітень 2002 року був депутатом Центрально-міського районного ради міста Макіївка. Обіймав посаду голови бюджетної комісії. Хомутинник складався в не тоді популярної Партії регіонального відродження України. Створена незадовго до парламентської кампанії 1998 року партія отримала лише 0,9% голосів. Ось так, для неї ознаменувалися вибори. Всього через три роки зароджується структура, яка буде перейменована в Партію регіонів.

Політична діяльність нардепа

Досьє Хомутинника поповнилося цікавим фактом: у 2002 році бізнесмен і майбутній нардеп з головою кинувся у політику, і, слідуючи букві закону, переписав всі свої бізнес-активи, тобто стан на близьких людей. Сьогодні все корпоративні справи офіційно належать матері, дружині і брату.

“Для мене сьогодні головне - це робота в парламенті. До того ж у мене немає бажання зосереджуватися на бізнесі. У нас в сім'ї є, кому вести бізнес, щоб я відчував себе спокійно і не залежав від однієї заробітної плати народного депутата”, - стверджує він.

З травня цього ж року Хомутиннік тричі балотувався до Верховної Ради України від Партії регіонів. В результаті він був обраний народним депутатом України по виборчому округу №53. Після чого став представником Віктора Януковича на президентських виборах 2004 року. Очолював коаліцію молодіжних організацій “Молодь обирає Януковича”. На парламентських виборах 2006 року Хомутиннік пройшов в Раду під №15 за списком Партії.

Через п'ять років Віталій Юрійович був обраний по багатомандатному загальнодержавному округу, тобто пройшов 91-им у списку Партії. На сьогодні Віталій Хомутинник наймолодший народний депутат. Він керує Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики. Входить до складу депутатської фракції “Регіони України” і є співголовою міжфракційного об'єднання депутатів “Нове покоління”. Є автором понад 80 законопроектів, спрямованих на поліпшення економічної і соціальної політики держави. Більшість з них вже прийняті.

Активна позиція регіонала і нагороди

Хомутинник був одним з активістів при розробці та прийнятті Податкового кодексу. Віталій Юрійович - затятий прихильник біло-блакитних, що на сьогодні є радше негативною рисою. По крайней мере, він себе таким вважає.

“Мені консьєржка в моєму під'їзді говорила, що багато мешканців в її присутності висловлювалися в тому сенсі, що мені в один прекрасний день може ненавмисно на голову цегла впасти, - розповідає він. - Однак, незважаючи на це, я все одно носив на шиї синій шарф прихильника Януковича і спокійно вступав в дебати в натовпі помаранчевих і близько Верховного суду, і на Майдані, і біля Верховної Ради”.

Політик займає активну громадську позицію. Громадська діяльність Віталія Хомутинника почалася в 2002 році, коли він очолив Макіївську міську громадську організацію “Територіальна асоціація комітетів самоорганізації населення”. З 2003 року обраний головою Всеукраїнської молодіжної громадської організації “Союз молоді регіонів України”, з травня 2003 року є головою Всеукраїнського союзу молодіжних та дитячих громадських організацій “Національна Рада молодіжних організацій України”.

Відзначимо, що Віталій Юрійович нагороджений орденом “За заслуги” III ступеня. Крім цього є заслуженим економістом України.

Компромат на регіонал-мафіозі

Віталія Хомутинника охрестили мафіозі з Макіївки. Віталій Юрійович зовсім не проти ініціативи Арбузова ввести 15% податок з продажу валюти. При цьому на його рахунках в банках знаходиться майже 150 млн гривень. Політик охоче ділиться своїм секретом успіху - “потрібно просто бачити вигоду там, де інші її не бачать, і активно використовувати свої особисті зв'язки”.

За інформацією експертів Віталія Хомутинника у підприємницькій і податковій сферах, називають головним збирачем відкатів від незаконного відшкодування ПДВ. За даними звітів ДПАУ, тільки в 2008 і 2009 роках податковою було відшкодовано підприємствам і організаціям більш 34-х мільярдів гривень щорічно, з них, зазначають експерти, понад 17 мільярдів - так званого “сірого” або “чорного” відшкодування ПДВ. Фахівці відзначають, що відкати при цих операціях становили від 25 до 70 відсотків від суми відшкодування - саме ці гроші і йшли в "касу" пану Хомутинника.

За деякими відомостями безпосередньо з податкової, Хомутинник влаштовував щомісячні прочухани обласним керівникам податкової, аж до звільнення за невиконання умов, як це було в Закарпатті. Наприклад, більшість підприємців зіткнулися з тим, що просто не могли подати декларацію про виплачені податки - замість офіційної відповіді “прийнято” вони отримували відписку “до повідомлення”. Коли ж вони намагалися з'ясувати в чому справа, то були “повідомлені”, що зобов'язані “заносити” готівку з обороту підприємства уповноваженим особам пана Хомутинника від 0,5% до 0,7%, в іншому випадку, податкова адміністрація просто не приймала їх звіти .

Крім цього, Хомутиннику приписують взаємовигідні відносини з Володимиром Щербанем - колишнім сумським губернатором. В результаті цієї дружби Віталій Хомутинник очолив ЗАТ “Каскад” і став ділком місцевого бізнесу - вугілля, кокс, і далі за списком. Але оскільки Хомутинника в ту пору було близько 20 років, то зрозуміло, що за його діями стояв потужний покровитель. А вже з огляду на те, що з “Каскадом” багато підприємств були просто змушені мати справу, то питання про економічний генії пана Хомутинника взагалі знімається. У 2000 році Щербань з Хомутинником реєструють корпорацію “Північно-східна промислова група”. У ній 49% акцій належало ЗАТ “Каскад”, а решта 51% - самої корпорації. Спільне дітище Щербаня-Хомутинника до приходу до влади Віктора Ющенка контролювало діяльність ЗАТ “Кролевецьпромарматура”, ВАТ “Свеський насосний завод”, ВАТ “Нафтопроммаш”, ЗАТ “Сумський фарфоровий завод”, ВАТ “Роменський завод поліграфічних машин”, ВАТ “Сумський завод гумотехнічних виробів”, ТОВ “Хімічні джерела струму “Сател”, ЗАТ “Сумська швейна фабрика”. Спецодяг””, ВАТ “Охтирська швейна фабрика”, АТ “Охтирсільмаш” і ряд інших підприємств.

Дана структура проіснувала до 2005 року. Віталій Хомутинник організовував з молодіжних банд Сумщини загони для силових акцій під час виборів. Зокрема Хомутинник організував сумську банду “Бауманська” в структуру під назвою “Молодь Сумщини”. Про кримінальний характер цієї “політичної організації” свідчить те, що її керівником цілком офіційно був Артем Семенченко, син сумського власника “общака” на прізвисько “Жабка”. Хомутинник і ще один наближений Щербаня - Борис Родельс виплатили перед виборами 2004 року цій організації більше 100 тисяч доларів для залякування виборців і спостерігачів.

Використовуючи всі “можливості” для кар'єрного зростання, Хомутинник пролазить в правління Асоціації молодих депутатів, стає “міністром палива та енергетики” Молодіжного уряду України.

Декларація за 2017 рік

Співголова депутатської групи “Партія” Відродження” у Верховній Раді Віталій Хомутинник задекларував за 2017 рік 136,4 млн гривень доходів і 302 млн гривень, наданих депутатом в борг. Про це свідчать дані Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Зокрема, його дохід за минулий рік склали: 249 тисяч гривень - депутатська зарплата, 10,8 млн гривень - відсотки від вкладу в “Укрсоцбанку”, 2,3 млн гривень - в “ОТП Банку”, 66,1 млн гривень - дохід від відчуження нерухомості, а 50,3 млн гривень - дивіденди. Дружина депутата Світлана задекларувала 1,5 млн гривень зарплати в австрійській компанії і 11,2 млн гривень в якості подарунка від чоловіка.

На рахунку в “ОТП Банку” Хомутинник розмістив 43,6 млн гривень, а дружина зберігає в “Укрсоцбанку” 11,9 млн гривень. Готівкою депутат задекларував 460 тисяч гривень та 32 тисяч доларів, дружина - 600 тисяч гривень. У загальній сумі Хомутинник зазначив 344,3 млн гривень, 200 тисяч доларів і 700 тисяч євро, як позичені третім особам кошти, а дружина - 35 млн гривень.

Відео: Хомутиннік дав коментарі стосовно своєї декларації

Відповідно до тієї ж декларації за 2017 рік, у депутата немає у власності нерухомості, хоча за 2016 рік він задекларував 2 земельні ділянки (4 060 і 3 000 кв. м.) І житловий будинок (448,9 кв. м.) В Козині (Київська область). Він орендує офіс у Києві площею 215 кв. метрів і придбав в 2017 році машиномісце. Дружина орендує (370 кв. м.) Житловий будинок в Козині, володіє квартирою (159,1 кв. м.), а в Києві купила ще одну (224,4 кв. м.), а також 2 машиномісця.

У Віталія Юрійовича Хомутинника також є автомобіль “Toyota Tundra” 2013 року випуску, а у дружини “Lexus LX 570” 2008 року випуску. Крім того, він орендує “Range Rover Land Rover” 2014 року випуску і “Lexus LS600H” 2014 року випуску. Депутат є бенефіціаром близько 40 компаній, серед яких є зареєстровані на Кіпрі, Британських Віргінських островах і Кайманових островах. Хомутинник має 4 карабіна (Sauer, Blaser, CAR) та 2 рушниці (Lebeau-Courally. Merkel). Він витратив 14,7 млн ​​гривень на погашення фінансового зобов'язання на Британських Віргінських островах, 2 млн гривень - на охорону і 5,8 млн гривень - на послуги в Великобританії, ОАЕ, Італії, Камбоджі, США, Франції і на Мальдівах. Відзначимо, що Хомутинник задекларував 50 млн гривень дивідендів та 10 млн доходу від продажу нерухомості.

Останні новини - актуальне

5 липня відбулося голосування Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони в підтримку законопроекту №6688 про тимчасове блокування інформаційних ресурсів. Планувалося, що народні депутати приймуть його в першому ж читанні. Спочатку законопроект ініціював керівник комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони - Сергій Пашинський

Законопроект було запропоновано прийняти за основу з низкою застережень, які оприлюднив автор і член комітету з нацбезпеки Іван Винник. “Підтримати за основу з зобов'язанням до другого читання вивчити висновки, викладені в рішеннях Європейського суду з прав людини, які я зачитав, з урахуванням вимог і положень Конвенції про основоположних правах і свободах людини. Чітка процедура можливості оскарження відповідного рішення та визначений перелік статей Кримінального кодексу, за якими такий захід забезпечення може бути застосована”, - заявив Винник.

Згідно із законопроектом, Службі безпеки надається право за рішенням суду або в інших випадках блокувати доступ до сайту з використанням технічних засобів. Порядок відповідних дій буде встановлювати Кабінет міністрів. Провайдерів телекомунікацій планують зобов'язати купувати і встановлювати технічні засоби за свій рахунок. Відзначимо, що безпосередньо Хомутиннік Віталій Юрійович одним з перших голосував за даний законопроект, що додає негативу до його іміджу і сприйняття, як особистості. Напевно, для того, щоб в мережі з'являлося менше “цікавої” інформації про його сумнівне минуле в Макіївці, Харкові та інших українських містах.

Офіційний сайт В.С. Хомутинника: http://khomutynnik.deputat.net/