Український парламент у першому читанні ухвалив новий законопроект "Про валюту". Відомо, що законопроект несе у собі низку серйозних загроз.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це стало відомо завдяки заяві експертів фінансового ринку України, пише портал "Політека".
Так, вказується на те, що законопроект наділяє Національний банк України (НБУ) повноваженнями посилювати та встановлювати нові заходи регулювання.
За словами експертів, виходячи з форми, все виглядає ліберальніше, ніж було, але, виходячи з суті, це – посилення президентської гілки влади (глава НБУ затверджується Верховною Радою за поданням президента).
Також аналітики звертають увагу на те, що законопроект включає в себе обмеження по руху внутрішнього капіталу, що не дозволить українцям інвестувати за кордон значні суми. НБУ також зможе вводити обмежувальні заходи в разі виникнення кризових ситуацій.
Також вказують і на те, що зміни, які запроваджуються, можуть виявитися більш істотними, ніж ті, які діють на ринку сьогодні.
Фахівці називають новий закон котом у мішку. Відзначаючи, що НБУ може запропонувати щось більш жорстке, ніж було у декреті, від цього, за їхніми словами, ніхто не застрахований.
Нагадаємо, у четвер, 17 травня, Верховна Рада прийняла президентський закон «Про валюту». За проект закону №8152 «Про валюту» проголосували 253 народних депутата. Документом передбачено визначення категоріально-термінологічного апарату валютного регулювання, встановлення загального режиму здійснення валютних операцій на території України, деталей здійснення валютних операцій (з встановленням винятків за розрахунками, які можуть здійснюватися на території України в іноземній валюті), проведення операцій з торгівлі валютними цінностями, транскордонного переведення та переміщення валютних цінностей.
Як повідомляв портал "Знай.uа" названі продукти, які за квітень 2018 року в Україні подешевшали і подорожчали найбільше. Про це повідомив директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. За його словами, темпи інфляції знижуються повільніше, ніж припускав Нацбанк.