Виславши з країни Михайла Саакашвілі, президент Порошенко поставив на місце його господаря в особі Джорджа Сороса, заявив політолог Серзі й Слободчук у коментарі Інтернет-виданню Vesti.Az (Азербайджан).

«У оточення президента України Петра Порошенка Михайла Саакашвілі було завдання пройти, як любив говорити останній заступник голови Центрального комітету Компартії України з ідеології і перший президент незалежної України Леонід Кравчук, "між крапельками". З одного боку, потрібно було а) прибрати особистого подразника Порошенко; б) продемонструвати силу влади, яка прибере з дороги, навіть якщо його "дах" - це США і фінансист Джордж Сорос», - зазначив політолог.

На думку Сергія Слободчука, є цілий список спірних питань між українською владою і західними бізнес-колами. І Саакашвілі виконував роль інструменту тиску на Порошенка і правлячу адміністрацію України, щоб вони погодилися на вимоги Сороса та інших західних комерсантів.

«Є цілий список розбіжностей між адміністрацією Порошенко та бізнес-колами Заходу (МВФ, транснаціональні корпорації) - це земля, приватизація низки великих державних підприємств, антикорупційна вертикаль як елемент прямого зовнішнього управління і т. д.», - перерахував політолог.

Разом з тим, політолог прогнозує, що український президент навряд чи ризикне піти на відкритий конфлікт з американським мільярдером, як зробив свого часу глава Адміністрації президента України Віктор Медведчук, чітко показав Соросу його місце. Політолог нагадав випадок, коли в березні 2004 року глава АП вигнав Сороса і його співробітників грантових компаній з Лівадійського палацу в Криму.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

«Петро Порошенко навряд чи ризикне прямо вказати Соросу на двері, як зробив на початку 2000-х років глава Апарату президента Віктор Медведчук. Нагадаю, що в березні 2004 року Медведчук наказав закрити Лівадійський палац, де люди Сороса планували провести конференцію з участю самого мільярдера, недвозначно давши зрозуміти, що скандального бізнесмена в Україні не чекають. Тому найбільш вірогідний варіант - що будуть домовлятися. Можна прогнозувати, що українська влада буде на все погоджуватися на словах, а на ділі тягнути час, тому що список вимог США і Сороса є неприйнятним», - резюмував Сергій Слободчук.